| |
Zagrożenie!
Pogoda na 21 października 2022. Front z deszczem przejdzie przez Polskę. Wyż i przymrozki ustąpią

Pogoda na 21 października 2022. Front z deszczem przejdzie przez Polskę. Wyż i przymrozki ustąpią

Za nami ostatnia noc tej serii z przymrozkami w Polsce, tym razem występującymi na wschodzie, bo do kraju od zachodu wkracza strefa frontowa z przelotnym deszczem i łagodniejszym powietrzem - zapowiada pogoda w piątek 21 października 2022. Temperatura spadła na wysokości 2m poniżej -4,2 st. C. na stacji w Kozienicach, ale dziś zaczniemy wracać w ciągu dnia do umiarkowanych temperatur. W ciągu najbliższej doby z zachodu na wschód i północny wschód przejdzie front atmosferyczny niosącymi miejscami przelotny deszcz. Popada na znacznym obszarze kraju, z wyjątkiem Podkarpacia, Małopolski i Górnego Śląska, gdzie deszcz pojawi się tylko lokalnie. W górach miejscami nasili się wiatr. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana suma opadów deszczu w Polsce w ciągu najbliższej doby 21/22.10

Pogoda 21 października 2022, front atmosferyczny z przelotnym deszczem w Polsce, przymrozki i wyż ustąpią

Pogoda na dziś, piątek 21 października 2022

Wyż zapewniający nam stabilną pogodę odsuwa się nad Morze Czarne, jedynie jeszcze wschodnie dzielnice Polski w pierwszej połowie dnia będą pod jego wpływem. Od zachodu dostajemy się pod wpływ zatoki niżowej związanej z obszarem niskiego ciśnienia znad zachodniej Europy i wschodniego Atlantyku. Z zachodu wkroczy front atmosferyczny, który najbliższej doby przejdzie z zachodu na północny wschód Polski. Za frontem napłynie łagodniejsza masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 21 października 2022, front atmosferyczny z przelotnym deszczem wkroczy do Polski

W piątek rosnące zachmurzenie od zachodu. Miejscami przelotny deszcz

W piątek w pierwszej połowie dnia będzie pogodnie na wschodzie Polski z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, zwłaszcza od Podlasia i wschodniego Mazowsza przez Lubelszczyznę po Małopolskę i Podkarpacie, ale i tutaj z upływem popołudnia i wieczorem zachmurzenie wzrośnie do dużego. Początkowo lokalnie mogą występować zanikające mgły. 

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 20:00, 21 października 2022

Pogoda 21 października 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane rosnące do dużego i miejscami z upływem dnia możliwe przelotne opady deszczu. Do wieczora rozproszone przelotne opady deszczu pojawią się miejscami, głównie w zachodniej połowie kraju.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 23:00, 21 października 2022

Pogoda 21 października 2022, opady deszczu w Polsce, mapa godzinowa

Wieczorem oraz w nocy 21/22.10 strefa frontowa z opadami deszczu będzie się przesuwać w głąb Polski z zachodu na wschód i północny wschód.

Temperatura w Polsce wzrośnie

Miniona noc przyniosła ponownie przymrozki w Polsce, ale tym razem głównie we wschodniej Polsce. Temperatura na stacji w Kozienicach spadła poniżej -4,2 st. C. i to na wysokości 2m, przy gruncie miejscami przymrozek był większy. Od zachodu zacznie jednak napływać łagodniejsza masa powietrza i kolejna noc zapowiada się na ogół bez przymrozków. W ciągu dnia spodziewamy się maksymalnie, od 8-10 st. C. na północy i północnym wschodzie, 11-14 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 15-17 st. C. miejscami na zachodzie i południu.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 21 sierpnia 2022

Pogoda 21 października 2022, temperatura w Polsce

Silny wiatr w górach. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Silniej powieje na obszarach podgórskich i górskich Podkarpacia i Dolnego Śląska, ze szczególnym wskazaniem na Bieszczady, w porywach do 70-85 km/h. Okresami silniejszy wiatr w porywach do 50-55 km/h jest prognozowany również w rejonie Zatoki Gdańskiej i Półwyspu Helskiego.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 21 października 2022

Pogoda 21 października 2022, silny wiatr w górach

Ciśnienie będzie spadać. W południe w Warszawie wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!