| |
Zagrożenie!
Pogoda na 21 listopada 2022. Front ze śniegiem i deszczem w Polsce. Mróz na północy

Pogoda na 21 listopada 2022. Front ze śniegiem i deszczem w Polsce. Mróz na północy

Warunki atmosferyczne w Polsce nadal w wielu regionach będą przypominać zimę lub przedzimie, bo miejscami na północy utrzyma się jeszcze całodobowy mróz, ponadto ponownie przelotnie z frontu atmosferycznego popada w kilku regionach śnieg i lokalnie deszcz - przewiduje pogoda w poniedziałek 21 listopada 2022. Temperatury będą zróżnicowane, najwyższe na południu kraju. O poranku miejscami możliwe jeszcze marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Sprawdzamy szczegółową prognozę pogody.

Prognozowana suma opadów śniegu i deszczu w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 21 listopada 2022, front ze śniegiem i deszczem w Polsce, mróz na północy

Pogoda na dziś, poniedziałek 21 listopada 2022

Przez Polskę przemieszcza się dziś z zachodu na północ i północny wschód mało aktywny front atmosferyczny, dodatkowo na froncie powstanie niewielka fala. Do południowej Polski napłynie cieplejsze powietrze polarnomorskie, a na północy utrzyma się chłodniejsze arktyczne.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 21 listopada 2022, front ze śniegiem i falą na froncie w Polsce

W poniedziałek miejscami przelotny śnieg i deszcz

W ciągu dnia we wschodniej połowie Polski i nad morzem zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami okresowo z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami. Na pozostałym obszarze kraju będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, z nielicznymi przejaśnieniami, większymi pod wieczór na zachodzie między Pomorzem Zachodnim i Ziemią Lubuską.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 21 listopada 2022

Pogoda 21 listopada 2022, opady śniegu w Polsce

Miejscami pojawią się przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Strefa opadów będzie się przesuwać z zachodu i południowego zachodu przez centrum na północy wschód kraju. Miejscami popada na Dolnym i Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce, Kujawach, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu po Warmię i Pomorze Gdańskie. 

Pogoda 21 listopada 2022, mapa opadów śniegu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady mogą się zdarzyć tylko słabe i punktowe. Stosunkowo najlepsza pogoda przez większą część dnia utrzyma się w pasie wschodnich województw.

Mróz na północy i wzrost temperatury na południu

Całodobowy mróz nadal utrzyma się na północy Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od -2/+1 st. C. w północnych regionach Polski oraz lokalnie w rejonach podgórskich, do 2-6 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 21 listopada 2022

Pogoda 21 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, lokalnie w górach okresami silniejszy, mogący powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie nieznacznie spadnie, w Kutnie w południe wyniesie 1006 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!