| |
Zagrożenie!
Pogoda na 21 lipca 2022. Silny upał w Polsce. Na zachodzie pod wieczór linia zbieżności wiatru uaktywni opady i burze

Pogoda na 21 lipca 2022. Silny upał w Polsce. Na zachodzie pod wieczór linia zbieżności wiatru uaktywni opady i burze

Przed nami dzień z apogeum obecnej fali upałów w Polsce - przewiduje pogoda w czwartek 21 lipca 2022. Na przeważającym obszarze kraju do wieczora utrzyma się letnia, słoneczna, gorąca lub upalna aura, jedynie na zachodzie pod wieczór lub wieczorem uaktywni się linia zbieżności wiatru, która miejscami przyniesie przelotne opady deszczu i lokalne burze, punktowo z gradem. Wieczorem lub w pierwszej części nocy ta strefa przesunie się nieco w głąb Polski na wschód. Zapraszamy na prognozę pogody.

Silny upał w Polsce, prognozowana temperatura 21.07

Pogoda 21 lipca 2022, silny upał w Polsce, linia zbieżności wiatru przyniesie na zachodzie opady i burze

Pogoda na dziś, czwartek 21 lipca 2022

Przeważający obszar Polski znajduje się dziś na skraju słabnącego wyżu Jurgen znad pogranicza Białorusi i Ukrainy. Z kolei na zachodzie kraju pod wieczór wkroczy linia zbieżności wiatru na której miejscami uaktywnią się zjawiska konwekcyjne z przelotnymi opadami i burzami.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 21 lipca 2022, fala upałów w Polsce, na zachodzie linia zbieżności wiatru

W czwartek słonecznie i upalnie w Polsce. Na zachodzie pod wieczór miejscami opady i burze

W trakcie dnia na ogół będzie słonecznie i przeważnie bezchmurnie lub miejscami z niewielkim zachmurzeniem. O poranku na krańcach zachodnich pojawiła się ławica zachmurzenia, ale będzie się stopniowo rozpraszać.

Zachmurzenia nad Polską o godzinie 06:45, 21 lipca 2022

Pogoda 21 lipca 2022, zachmurzenie w Polsce

Dopiero późnym popołudniem lub wieczorem zachmurzenie miejscami na zachodzie Polski zacznie rosnąć i tam pojawią się rozproszone przelotne opady deszczu i lokalne burze, punktowo z gradem.

Prognozowany zasięg przelotnych opadów w Polsce, do godziny 20:00, 21 lipca 2022

Pogoda 21 lipca 2022, mapa opadów, gdzie będą burze

Wieczorem lub w nocy 21/22 lipca, strefa tych rozproszonych opadów przesunie się nieco bardziej w głąb kraju na wschód. Miejscami popada i zagrzmi, od środkowego wybrzeża po Dolny Śląsk. Wkrótce pojawi się aktualizacja prognozy burz na najbliższą dobę. 

Prognozowany zasięg przelotnych opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 02:00, 22 lipca 2022

Pogoda noc 21/22 lipca 2022, mapa opadów, gdzie będą burze w Polsce

Potężny upał w Polsce

Zgodnie z naszą prognozą, wczoraj upał w Polsce osiągnął prawie 38 st. C. Taką temperaturę zanotowano na stacji w Słubicach. Dziś spodziewamy się maksymalnie, od 27-30 st. C. miejscami na wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 31-35 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 36-38 st. C. na zachodzie, zwłaszcza od południowo wschodnich dzielnic województwa zachodniopomorskiego przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk. Punktowo prognoza wskazuje na 39 st. C., ale niewykluczone, że sieć stacji IMGW jest za mała, aby tę wartość wyłapać.

Wiatr pod koniec dnia okresami silniejszy na zachodzie. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmiennych, z przewagą południowych. Pod koniec dnia okresami nieco silniejszy na zachodzie, zwłaszcza między południową Wielkopolską i Dolnym Śląskiem, a także w rejonie burz, w porywach do 40-70 km/h. 

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 21 lipca 2022

Pogoda 21 lipca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia nieznacznie spadnie. W południe we Wrocławiu wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!