| |
Zagrożenie!
Pogoda na 21 kwietnia 2022. Miejscami słaby deszcz. Temperatura w Polsce do 18 stopni

Pogoda na 21 kwietnia 2022. Miejscami słaby deszcz. Temperatura w Polsce do 18 stopni

Miejscami ponownie popada deszcz, ale tym razem o słabym natężeniu, głównie na wschodzie, w centrum oraz w południowej połowie kraju, cieplej z szansą na większe przejaśnienia i rozpogodzenia na północy i północnym zachodzie - przewiduje pogoda w czwartek 21 kwietnia 2022. Strefę opadów deszczu przyniesie skraj zanikającego niżu Renata. Ponownie najwyższą temperaturę będziemy notować nietypowo na północy i północnym zachodzie. Początkowo lokalnie może być również mglisto. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu i sumy opadów w Polsce, 21.04

Pogoda na czwartek 21 kwietnia 2022, miejscami deszcz, najcieplej na północnym zachodzie Polski

Pogoda na dziś, czwartek 21 kwietnia 2022

Polska pozostaje dziś w zasięgu wypełniającego się niżu Renata znad Ukrainy. Strefa zachmurzenia z nim związana ponownie miejscami przyniesie słabe opady deszczu. Gdzieniegdzie chmury się rozerwą, głównie na północy i północnym zachodzie i tam też bez opadów.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 21 kwietnia 2022, skraj niżu Renata w Polsce przynosi deszcz

W czwartek miejscami deszcz na wschodzie, w centrum oraz w południowej połowie Polski

To będzie na ogół dzień z zachmurzeniem dużym i całkowitym, ale miejscami pojawią się również okresowe większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia, głównie nad morzem, w głębi województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i częściowo na Warmii oraz początkowo na południu Małopolski i Górnego Śląska. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu, zwłaszcza w centrum, na wschodzie oraz gdzieniegdzie w południowej połowie kraju. Początkowo lokalnie popada również na Kujawach.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 21 kwietnia 2022

Pogoda 21 kwietnia 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Najwięcej opadów do 4-7 mm jest prognozowanych miejscami na Lubelszczyźnie.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 21 kwietnia 2022

Pogoda 21 kwietnia 2022, gdzie popada deszcz, prognoza godzinowa

Temperatura ponownie najwyższa na północnym zachodzie kraju

Wczoraj najcieplejszym miastem w Polsce był Szczecinek, gdzie zanotowano 14,3 st. C. Dziś ponownie spodziewamy się najwyższych temperatur na północy Polski. Na termometrach zanotujemy, od 7-12 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 13-18 st. C. miejscami na północy i północnym zachodzie. Chłodniej będzie jednak nad samym morzem.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 21 kwietnia 2022

Pogoda 21 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie stabilne

Wiatr jest słaby i umiarkowany, tylko na wybrzeżu, będzie okresami silniejszy, północny i północno wschodni, jedynie na południowym wschodzie z kierunków zachodnich, pod koniec dnia na Lubelszczyźnie słaby, zmienny. Ciśnienie jest dość stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Rzeszowie wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!