| |
Zagrożenie!
Pogoda na 21 grudnia 2022. Front z deszczem przejdzie przez Polskę. Topnienie pokrywy śnieżnej przyspieszy

Pogoda na 21 grudnia 2022. Front z deszczem przejdzie przez Polskę. Topnienie pokrywy śnieżnej przyspieszy

Przez Polskę z zachodu na wschód w ciągu najbliższej doby przejdzie front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu - zapowiada pogoda w środę 21 grudnia 2022. Opady znacznie przyspieszą topnienie pokrywy śnieżnej, zwłaszcza, że dodatnie temperatury z odwilżą opanują praktycznie cały kraj. Front z deszczem najpóźniej dotrze nad dzielnice południowo wschodnie. Wcześniej w tym regionie Polski można liczyć na okresowe przejaśnienia i rozpogodzenia. Wiatr nadal będzie silny na południu w rejonach podgórskich. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 21 grudnia 2022, front z deszczem przejdzie przez Polskę, śnieg będzie szybciej topniał

Pogoda na dziś, środa 21 grudnia 2022

W ciągu najbliższej doby przez Polskę z zachodu na wschód przejdzie front atmosferyczny związany z niżem Franziska. Jego centrum znajdzie się nad północnym Bałtykiem. Do kraju nadal będzie napływać łagodna masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 21 grudnia 2022, front z deszczem w Polsce

W środę przelotne opady deszczu przesuną się z zachodu na wschód. Na południowym wschodzie przed frontem dość pogodnie

W ciągu dnia w północno zachodniej połowie kraju będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, które stopniowo do końca dnia obejmie cały kraj. Najdłużej dość pogodna aura z zachmurzeniem umiarkowanym i okresowo małym przed nadejściem frontu i wzrostem zachmurzenia utrzyma się na południu i południowym wschodzie, zwłaszcza od Lubelszczyzny po Podkarpacie, Małopolskę oraz początkowo wschodnie i południowe Mazowsze oraz Ziemie Świętokrzyską, ale i tutaj zachmurzenie wzrośnie w trakcie szczególnie drugiej połowy dnia.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 13:00, 21 grudnia 2022

Pogoda 21 grudnia 2022, front z deszczem w Polsce, mapa opadów

Z upływem godzin przelotne opady deszczu pojawią się miejscami w wielu regionach kraju. Popada w pasie zachodnim i północnym kraju, a później strefa frontowa przesunie się w głąb Polski. Z upływem popołudnia, front z deszczem będzie się rozciągał od dzielnic północnych przez centrum po Górny Śląsk i Ziemie Świętokrzyską i Mazowsze.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 16:00, 21 grudnia 2022

Pogoda 21 grudnia 2022, odwilż, front i deszcz w Polsce

Pod wieczór i wieczorem front z przelotnym deszczem dotrze do dzielnic południowo wschodnich, w tym do Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny. Opady nie będą intensywne, ale znacznie przyspieszą przy dodatniej temperaturze proces topnienia pokrywy śnieżnej.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 19:00, 21 grudnia 2022

Pogoda 21 grudnia 2022, gdzie popada deszcz w Polsce

Odwilż w Polsce. Temperatury dodatnie w całym kraju

Dodatnie temperatury powinny objąć praktycznie wszystkie dzielnice Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 2-5 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 6-8 st. C. miejscami na zachodzie i południu.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 21 grudnia 2022

Pogoda 21 grudnia 2022, temperatura w Polsce, gdzie najsilniejsza odwilż

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, jedynie miejscami na południu w rejonach podgórskich, zwłaszcza na Podkarpaciu i Dolnym Śląsku oraz początkowo w rejonie Zatoki Gdańskiej okresami silny, południowo zachodni. W Sudetach, Beskidzie Niskim i Bieszczadach miejscami wiatr powyżej 80-100 km/h. Ciśnienie będzie wolno spadać, w południe w Bydgoszczy wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!