| |
Zagrożenie!
Pogoda na 21 czerwca 2022. Lokalne przelotne opady i burze. Chłodniej i silny wiatr we wschodniej Polsce

Pogoda na 21 czerwca 2022. Lokalne przelotne opady i burze. Chłodniej i silny wiatr we wschodniej Polsce

Po odsunięciu się chłodnego frontu z burzami, dzisiaj w całej Polsce odczujemy spadek temperatury - zapowiada pogoda we wtorek 21 czerwca 2022. Miejscami przelotnie popada deszcz i przejdą burze, lokalnie z niewielkim gradem, ale będą to zjawiska rozproszone. Wystąpią głównie, w centrum, na północy oraz we wschodnim pasie kraju. Temperaturę odczuwalną dodatkowo obniży na wschodzie i południowym wschodzie silny wiatr. Zapraszamy na prognozę pogody.

Silny wiatr na wschodzie i południowym wschodzie. Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 21.06

Pogoda 21 czerwca 2022, lokalne opady i burze w Polsce, silny wiatr na wschodzie

Pogoda na dziś, wtorek 21 czerwca 2022

Polska od zachodu dostanie się pod wpływ wyżu Frido, a na wschodzie zalega chłodne i wilgotne powietrze po odsuwającym się niżu nad pograniczem Rosji i Ukrainy, dlatego w tej części kraju rozwiną się chmury kłębiaste z przelotnymi opadami.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 21 czerwca 2022, upał odsunął się z Polski, chwilowo chłodniej

We wtorek lokalne przelotne opady i rozproszone burze

W ciągu dnia będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami, głównie na zachodzie i południu. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i lokalne burze, punktowo z niewielkim gradem. Opady będą rozproszone i wystąpią, głównie w centrum, na północy oraz we wschodnim pasie Polski.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 11:00, 21 czerwca 2022

Pogoda 21 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce

Miejscami może spaść do 5-35 mm wody, ale jeszcze raz zaznaczymy, to będą opady konwekcyjne charakterystyczne dla pory letniej, czyli bardzo rozproszone, a przez to w jednym miejscu popada, a inne zostaną pominięte. Wkrótce wydamy aktualizację prognozy burzowej na kolejną dobę.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 21 czerwca 2022

Pogoda 21 czerwca 2022, gdzie popada w Polsce, mapa opadów

Upał odsunął się z Polski. Dziś w całym kraju ochłodzenie

Za nami 3 dni z upałem, który pojawiał się w tym okresie w różnych regionach. Jeszcze wczoraj 20.06 na południowym wschodzie było ponad 30 st. C., a dziś już zdecydowanie chłodniej, dodatkowo miejscami wiatr będzie skutecznie obniżał temperaturę odczuwalną. Spodziewamy się maksymalnie, od 14-15 st. C. na Mazurach i Podlasiu, 16-20 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 21-23 na zachodzie, być może lokalnie 24 st. C. na Ziemi Lubuskiej.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 21 czerwca 2022

Pogoda 21 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Silny wiatr we wschodniej Polsce oraz w górach. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, we wschodniej i południowo wschodniej Polsce okresami silny w porywach do 60-75 km/h, a wysoko w Tatrach do 90 km/h, zachodni i północno zachodni. Ciśnienie z upływem dnia nieznacznie wzrośnie, w południe w Ustce wyniesie 1011 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!