| |
Zagrożenie!
Pogoda na 20 września 2022. Miejscami deszcz i burze w Polsce. W górach zawieje i opady śniegu

Pogoda na 20 września 2022. Miejscami deszcz i burze w Polsce. W górach zawieje i opady śniegu

Warunki atmosferyczne nadal nie ulegną zasadniczej zmianie, to będzie dzień z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, a w górach ponownie z opadami śniegu - zapowiada pogoda we wtorek 20 września 2022. Do Polski dotarło zapowiadane ochłodzenie, a wraz z nim mamy początek sezonu grzewczego. Zimne powietrze arktyczne o cechach morskich sprzyja inicjacji przelotnych opadów deszczu, których ponownie w wielu regionach kraju nie będzie dziś brakować, aczkolwiek będą również okresy z przejaśnieniami do zachmurzenia umiarkowanego. Temperatury najniższe będą na południu w rejonach podgórskich. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 20.09

Pogoda 20 września 2022, opady deszczu i burze w Polsce, śnieg i zawieje w górach

Pogoda na dziś, wtorek 20 września 2022

Polska znajduje się w obszarze pomiędzy skrajem odsuwającego się cyklonu Reili znad północno zachodniej Rosji, a wpływem rozbudowującego się skraju antycyklonu Stefan z rejonu Wysp Brytyjskich. Do kraju napływa chłodne powietrze z Arktyki.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 20 września 2022, chłodna jesień w Polsce, miejscami deszcz i burze, w górach śnieg

We wtorek miejscami przelotny deszcz i lokalne burze, w górach śnieg

Z upływem dnia zachmurzenie będzie duże, ale w wielu regionach pojawią się również okresowe większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, a na zachodzie i północnym zachodzie kraju, od wybrzeża po Dolny Śląsk również przejściowe rozpogodzenia do zachmurzenia małego.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00, 20 września 2022

Pogoda 20 września 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

W ciągu dnia rozwiną się miejscami rozproszone przelotne opady deszczu, a w górach, zwłaszcza w Tatrach i Beskidach opady śniegu, w niższych partiach również deszczu ze śniegiem. Lokalnie będą możliwe burze, głównie na północy, zachodzie i południu. Niebawem pojawi się aktualizacja mapy burzowej.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 20 września 2022

Pogoda 20 września 2022, gdzie popada deszcz i będą burze w Polsce

Temperatury najniższe na południu Polski

Po chłodnej nocy, temperatury w dzień nadal pozostawią wiele do życzenia. Spodziewamy się maksymalnie, od 8-12 st. C. miejscami na południu (lokalnie jeszcze chłodniej w rejonach podgórskich), do 13-16 st. C. na pozostałym obszarze kraju, być może lokalnie 17 st. C. na Kujawach i w Wielkopolsce. 

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 20 września 2022

Pogoda 20 września 2022, temperatura w Polsce

Silny wiatr w górach. Ciśnienie będzie rosnąć

Wiatr będzie na ogół umiarkowany, miejscami chwilami silniejszy, zwłaszcza w rejonie burz, północno zachodni i zachodni, nad morzem północny. W górach porywy wiatru do około 60-70 km/h. Lokalnie wiatr będzie powodował zawieje śnieżne. Ciśnienie rośnie, w południe w Przemyślu wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!