| |
Zagrożenie!
Pogoda na 20 września 2021. Miejscami deszcz i nadal chłodno we wschodniej Polsce

Pogoda na 20 września 2021. Miejscami deszcz i nadal chłodno we wschodniej Polsce

Pogoda na poniedziałek 20 września 2021 nie przewiduje istotnej zmiany na wschodzie Polski. W tej części kraju nadal będzie pochmurno, gdzieniegdzie ze słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze spodziewamy się zachmurzenia dużego z większymi przejaśnieniami. W szczytowych partiach Tatr będzie możliwy deszcze ze śniegiem. Niska temperatura i napływ chłodnego powietrza ponownie najbardziej będzie odczuwalny na wschodzie kraju. Dziś Polska na wschodzie pozostanie na skraju odsuwającego się niżu Roland z centrum nad pograniczem Ukrainy i Rosji, a na pozostałym obszarze zaznaczy się klin wyżu związany z ośrodkiem wyżowym Jenny znad Skandynawii. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Pogoda na poniedziałek 20 września 2021, prognoza pogody dla Polski

Pogoda na dziś, poniedziałek 20 września 2021

W poniedziałek na wschodzie, południowym wschodzie i początkowo w centrum, od Podlasia i Mazur przez Mazowsze, Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską po Podkarpacie, Małopolskę, Górny Śląsk i przez znaczna część Ziemie Łódzką, będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite. Na poniższej mapie widzimy prognozę zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 13:00.

Pogoda na dziś poniedziałek 20 września 2021, prognoza opadów w Polsce

Miejscami pojawią się okresami słabe opady deszczu, w wysokich partiach Tatr również deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie w ciągu dnia z większymi przejaśnieniami. Kolejna mapa przedstawia prognozę zasięgu opadów, do godziny 22:00.

Pogoda 20 września 2021, gdzie będzie deszcz w Polsce

Słaby deszcz do końca dnia może się pojawić miejscami również na wybrzeżu na Pomorzu Zachodnim.

W poniedziałek najchłodniej na wschodzie Polski

To będzie nadal wyjątkowo chłodny dzień na wschodzie kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 5-9 st. C. od Podlasia i Mazur przez Lubelszczyznę, znaczną część Mazowsza, po Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską oraz wschodnią i południową część Małopolski, 10-11 st. C. w centrum, do 12-16 st. C. na pozostałym obszarze Polski.

Prognoza pogody, poniedziałek 20 września 2021, temperatura w Polsce

Gigantyczna ujemna anomalia temperatury w Polsce

Średnia temperatura z wielu lat wskazuje, że o tej porze na wschodzie Polski, temperatury maksymalne powinny być wyższe nawet o 10-14 st. C. O taką właśnie dziś wartość, temperatury będą niższe od normy!

Pogoda we wrześniu 2021 w Polsce, prognoza anomalii temperatury 20 września 2021

Ciśnienie wzrośnie. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejszy w górach

W poniedziałek, wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, jedynie na wschodzie oraz w górach okresami silniejszy, z kierunków północnych. Na mapie widzimy prognozę maksymalnych porywów wiatru, jakie 20 września mogą wystąpić w Polsce.

Prognoza pogody, 20 września 2021, wiatr w Polsce

Ciśnienie nieznacznie wzrośnie, w południe w Olsztynie wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!