| |
Zagrożenie!
Pogoda na 20 stycznia 2023. Wieczorem wkroczy silna śnieżyca do Polski. To będzie kulminacja tej fali opadów śniegu

Pogoda na 20 stycznia 2023. Wieczorem wkroczy silna śnieżyca do Polski. To będzie kulminacja tej fali opadów śniegu

Przed nami kulminacja tej fali śnieżyc, jaką przyniesie wieczorem oraz w nocy nowy niż wkraczający do południowo wschodniej Polski - zapowiada pogoda w piątek 20 stycznia 2023. Jego strefa frontowa z opadami śniegu zacznie się nasuwać już z upływem popołudnia i wieczorem, ale najpierw głównie na Podkarpacie, Lubelszczyznę oraz Małopolskę, a w ciągu kolejnej doby śnieżyca przesunie się w głąb kraju nietypowo ze wschodu na zachód. Zimowe warunki atmosferyczne pojawią się na przeważającym obszarze. Zapraszamy na szczegóły prognozy pogody.

Prognoza zasięgu nasuwającej się śnieżycy do Polski o godzinie 16:00

Pogoda 20 stycznia 2023, niż przyniesie silną śnieżycę w Polsce

Pogoda na dziś, piątek 20 stycznia 2023

Zachodnia i północna Polska znajdzie się w zasięgu wyżu, a na wschodzie i południowym wschodzie zacznie stopniowo oddziaływać strefa frontowa zbliżająca się z południowego wschodu związana z płytkim niżem znad Rumunii. Jego centrum w ciągu najbliższej doby przesunie się nad Ukrainę, a następnie ze wschodu wkroczy do Polski.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 20 stycznia 2023, kulminacja fali śnieżyc w Polsce

W piątek nasunie się śnieżyca do południowo wschodniej Polski

Za nami w tym tygodniu przejścia dwóch ośrodków niżowych z opadami śniegu. W wielu regionach krajobrazy zabieliły się i zanotowano pokrywę śnieżną, ale właśnie przejście trzeciego niżu przyniesie kulminację fali śnieżyc. 

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 19:00, 20 stycznia 2023

Pogoda 20 stycznia 2023, najnowsza mapa opadów śniegu w Polsce

W ciągu dnia dość pogodnie okresami powinno być na północnym zachodzie kraju, głównie miejscami na Pomorzu Zachodnim, a poza tym będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, tylko lokalnie z przejaśnieniami. Z upływem popołudnia i wieczorem zacznie się nasuwać śnieżyca z południowego wschodu w głąb Polski.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 22:00, 20 stycznia 2023

Pogoda 20 stycznia 2023, śnieżyca zasypię wiele regionów Polski, gdzie spadnie śnieg

Do końca dnia śnieżyca obejmie Podkarpacie, Małopolskę, Górny Śląsk, Ziemie Świętokrzyską, Lubelszczyznę, wschodnie i południowe Mazowsze po południe Podlasia i częściowo Opolszczyznę. W nocy na sobotę 20/21.01 strefa frontowa ze śnieżycą przesunie się dalej w głąb Polski i do poranka obejmie obszar, od całego Podlasia przez Mazury, Mazowsze, Ziemie Łódzką, po Górny Śląsk, Opolszczyznę oraz częściowo Dolny Śląsk.

Temperatury najniższe w rejonach podgórskich

W piątek zanotujemy maksymalnie w Polsce, od -4/-2 st. C. w rejonach podgórskich, zwłaszcza na Podhalu, do -1/3 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 20 stycznia 2023

Pogoda 20 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie na ogół słaby, zmienny, na południu i południowym wschodzie chwilami umiarkowany, północny. Silniej powieje wysoko w Bieszczadach, w porywach do 60-90 km/h i tam będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Łodzi wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!