| |
Zagrożenie!
Pogoda na 20 października 2022. Antycyklon nad Polską z arktycznym powietrzem. Zimno na wschodzie

Pogoda na 20 października 2022. Antycyklon nad Polską z arktycznym powietrzem. Zimno na wschodzie

Za nami noc z przymrozkami w Polsce na znacznym obszarze kraju i to chłodne powietrze arktyczne pozostanie z nami w ciągu dnia, gdyż temperatura maksymalna również rozczaruje - zapowiada pogoda w czwartek 20 października 2022. Nad Polską znajduje się antycyklon, który zapewni nam stabilne warunki atmosferyczne, ale jednocześnie blokuje napływ cieplejszego powietrza. To się zmieni po jego odsunięciu. Przed nami przeważnie dość pogodny dzień, jedynie początkowo lokalnie mogą zalegać mgły. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 20 października 2022, antycyklon z arktycznym powietrzem w Polsce

Pogoda na dziś, czwartek 20 października 2022

Polska znajduje się dziś pod wpływem wyżu Xilotzin. Jego centrum jest dokładnie nad naszym krajem i stopniowo w ciągu kolejnej doby przesunie się nad Rumunię i Morze Czarne. Nad krajem zalega chłodne powietrze arktyczne.

W czwartek przeważnie pogodnie, ale zimno

To będzie przeważnie słoneczny dzień z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem z okresowymi rozpogodzeniami do niemal bezchmurnego nieba, od środkowego wybrzeża przez Wielkopolskę po Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce, do godziny 11:00, 20 października 2022

Pogoda 20 października 2022, wyż nad Polską z arktycznym powietrzem

Jedynie początkowo lokalnie mogą zalegać ustępujące mgły. Nieco większe zachmurzenia w ciągu dnia może się zgromadzić miejscami we wschodnich regionach, od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie, ale z tendencją do przejaśnień, a w ciągu dnia do rozpogodzeń także na Podkarpaciu.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce, do godziny 17:00, 19 października 2022

Pogoda 20 października 2022, antycyklon nad Polską, w nocy przymrozki

Arktyczne powietrze i niskie temperatury w Polsce

Miniona noc przyniosła liczne przymrozki w Polsce i to na wysokości 2m, gdzie temperatura spadła do -2/-1 st. C. Przy gruncie miejscami spadki temperatur były większe. W ciągu dnia nadal arktyczne powietrze uniemożliwi znaczny wzrost temperatury szczególnie na wschodzie. Spodziewamy się maksymalnie, od 8-9 st. C. miejscami na wschodzie, 10-11 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 12-14 st. C. na zachodzie.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 20 października 2022

Pogoda 20 października 2022, temperatura w Polsce, zimno na wschodzie

Wiatr słaby, a ciśnienie zacznie spadać

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, na wschodzie północny i zachodni, a na pozostałym obszarze południowo-wschodni. Wieczorem okresami silniejszy w Sudetach.

Pogoda 20 października 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie po południu zacznie spadać. W południe w Rzeszowie wyniesie 1028 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!