| |
Zagrożenie!
Pogoda na 20 maja 2022. Gorąco w Polsce. Silne burze i nawałnice wkroczą wieczorem

Pogoda na 20 maja 2022. Gorąco w Polsce. Silne burze i nawałnice wkroczą wieczorem

Przed nami dzień z powiewem lata w Polsce, ale wieczorem od zachodu wkroczy również załamanie pogody - zapowiada pogoda w piątek 20 maja 2022. W ciągu dnia będą przeważać jeszcze dość stabilne warunki pogodowe, bo przelotne opady i burze wystąpią tylko lokalnie. Sytuacja zmieni się wieczorem, a także w nocy 20/21 maja, gdy od zachodu Polski wkroczy front atmosferyczny, a później płytki niż Emmelinde. Zapraszamy na prognozę pogody.

Gorąco na przeważającym obszarze Polski. Prognozowana temperatura o godzinie 16:00

Pogoda 20 maja 2022, gorąco w Polsce. Później silne burze i nawałnice

Pogoda na dziś, piątek 20 maja 2022

Polska znajduje się dziś w obszarze pomiędzy niżem Dorchen i związanym z nim chłodnym wycinkiem frontu, a zbliżającym się z zachodu niżem Emmelinde ze strefą frontową. Ten ostatni przyniesie główne załamanie pogody w Polsce w nocy 20/21.05.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 20 maja 2022, niż Emmelinde przyniesie burze i nawałnice w Polsce

W piątek gorąco. Przelotne opady i burze możliwe lokalnie 

W ciągu dnia będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i małe, miejscami okresowo rosnące do dużego i wtedy lokalnie może przelotnie popadać deszcz i przejść burza, punktowo z gradem. Zjawiska te będą jednak nieliczne i rozproszone. W dzień popada, głównie miejscami na północy i południu Polski.

Prognozowane lokalne przelotne opady w Polsce, do godziny 14:00, 20 maja 2022

Pogoda 20 maja 2022, mapa opadów w Polsce, czy będą burze

Sytuacja zmieni się wieczorem oraz w nocy z piątku na sobotę 20/21 maja, gdy z zachodu wkroczy strefa frontowa związana z niżem Emmelinde. Niż ten znajdzie się wtedy nad dzielnicami północnymi, a strefa opadów i burz będzie się rozciągać od jego centrum na południe ze stopniowym przesuwaniem na wschód i północny wschód kraju.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 23:00, 20 maja 2022

Pogoda 20 maja 2022, niż Emmelinde załamanie pogody, będą burze i nawałnice

Gorąco w Polsce. Czy będzie pierwszy upał?

Wczoraj najwyższą temperaturę 29,4 st. C. zanotowano w Świnoujściu. Do pierwszego upału nieznacznie brakło, ale dziś jest na to szansa. Spodziewamy się maksymalnie, od 24, do 30 st. C. na przeważającym obszarze kraju. Chłodniej ponownie, będzie na północy, zwłaszcza nad morzem.

Wiatr umiarkowany, silniejszy w rejonie opadów. Ciśnienie spada

Wiatr będzie umiarkowany, okresami silniejszy na północy i północnym wschodzie oraz w Sudetach i lokalnie w rejonie opadów, z kierunków zachodnich. Sytuacja zmieni się w nocy, gdy wystąpią wichury szczególnie na północy Polski w rejonie centrum niżu i na południe od jego osi.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 20 maja 2022

Pogoda 20 maja 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia, będzie spadać. W południe w Szczecinie wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!