| |
Zagrożenie!
Pogoda na 20 listopada 2022. Zima nadal w Polsce. W kilku regionach dosypie miejscami kilka cm śniegu

Pogoda na 20 listopada 2022. Zima nadal w Polsce. W kilku regionach dosypie miejscami kilka cm śniegu

Po bardzo zimnej nocy, miejscami z dwucyfrowym mrozem, w ciągu dnia ponownie będzie przelotnie padać śnieg z wypełniającego się niżu między zachodnią i północną Polską - przewiduje pogoda w niedzielę 20 listopada 2022. Całodobowy mróz zelżeje i ograniczy się do północnej i północno wschodniej Polski. Będą również regiony dość pogodne ze słabym wiatrem. Sprawdźmy szczegółową prognozę pogody.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w ciągu najbliższej doby w Polsce

Pogoda 20 listopada 2022, mróz i śnieg w Polsce, zima nadal występuje, w kilku regionach spadnie śnieg

Pogoda na dziś, niedziela 20 listopada 2022

Polska pozostaje w polu obniżonego ciśnienia, dodatkowo na północnym zachodzie mamy niewielki wypełniający się niż Uschi, który przyniesie miejscami opady śniegu na zachodzie i północy kraju. Nad Polską nadal zalega chłodne powietrze arktyczne.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 20 listopada 2022, wypełniający niż przynosi śnieg w Polsce

W niedzielę miejscami opady śniegu na zachodzie i północy. Będą również regiony pogodniejsze

Z upływem dnia na zachodzie i północy zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite z lokalnymi przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, ale miejscami również z większymi przejaśnieniami lub okresowymi rozpogodzeniami, zwłaszcza od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez centrum po południe Podlasia.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 10:00, 20 listopada 2022

Pogoda 20 listopada 2022, śnieg w Polsce, mapa opadów

Z kolei na zachodzie i północy, od miejscami Ziemi Lubuskiej i Pomorza Zachodniego przez część Wielkopolski, Kujaw po województwo pomorskie i warmińsko mazurskie miejscami w ciągu najbliższej doby popada przelotnie śnieg. W nocy 20/21.11 na poniedziałek popada również na północy Podlasia oraz na zachodzie i południowym zachodzie Dolnego Śląska. Miejscami może dosypać do 1-3 cm śniegu.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 20 listopada 2022

Pogoda 20 listopada 2022, gdzie spadnie śnieg w Polsce

Zasięg całodobowego mrozu będzie mniejszy

Mróz całodobowy w Polsce nadal się utrzyma, ale jego zasięg będzie mniejszy niż wczoraj. Spodziewamy się maksymalnie, od -3/-2 st. C. na Suwalszczyźnie, -1/+1 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 2-3 st. C. miejscami na południu, południowym zachodzie oraz w rejonie Świnoujścia.

Prognozowana temperatura w Polsce, 20 listopada 2022

Pogoda 20 listopada 2022, temperatura w Polsce, gdzie całodobowy mróz

Wiatr będzie słaby i okresami umiarkowany, z kierunków południowych. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Chojnicach wyniesie 1010 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!