| |
Zagrożenie!
Pogoda na 20 lipca 2022. Fala upałów i wyż Jurgen nad Polską. Temperatura do 38 stopni

Pogoda na 20 lipca 2022. Fala upałów i wyż Jurgen nad Polską. Temperatura do 38 stopni

Do Polski dotarła zapowiadana fala upałów związana z adwekcją powietrza zwrotnikowego i dziś w ciągu dnia temperatury osiągające lub przekraczające 30 stopni C. pojawią się na przeważającym obszarze kraju - zapowiada pogoda w środę 20 lipca 2022. Nigdzie nie przewidujemy opadów. Warunki atmosferyczne, będą stabilne z dominacją słońca. To będzie generalnie słoneczny i upalny dzień niemal w całym kraju. Upał nie dotrze na krańce wschodnie i północno wschodnie, zwłaszcza na Mazury, Podlasie, część Lubelszczyzny oraz nad Półwysep Helski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany upał w Polsce o godzinie 16:00

Pogoda 20 lipca 2022, fala upałów w Polsce, wyż Jurgen

Pogoda na dziś, środa 20 lipca 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu wyżu Jurgen z centrum nad południowo wschodnim Bałtykiem. Do kraju napływa powietrze zwrotnikowe o czym świadczy również zawartość pyłu saharyjskiego unoszącego się w troposferze.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 20 lipca 2022, upał w Polsce z wyżem Jurgen

W środę przeważnie słonecznie i upalnie w Polsce

To będzie gorący i upalny dzień lata w Polsce. Spodziewamy się słonecznej pogody, miejscami z niewielkim zachmurzeniem lub z niemal bezchmurnym niebem, aczkolwiek niebo nie jest błękitne, a zamglone ze względu na pył saharyjski, jaki dotarł wraz z powietrzem zwrotnikowym. Na porannym zdjęciu satelitarnym widać doskonale charakterystyczne zamglenia.

Zamglone niebo nad Polską o godzinie 06:30, 20 lipca 2022

Pogoda 20 lipca 2022, upał i pył saharyjski z powietrzem zwrotnikowym w Polsce

Wyjątkiem o poranku są krańce północne Podlasia oraz północno wschodnie województwa warmińsko mazurskiego. W tej części kraju zalega zachmurzenie podinwersyjne, które może się jeszcze nieco rozszerzyć, ale w ciągu dnia wraz z napływem cieplejszego i bardziej suchego powietrza zacznie stopniowo zanikać do zachmurzenia małego.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce (głównie małe piętra wysokiego) z obszarem bezchmurnego nieba o godzinie 17:00, 20 lipca 2022

Pogoda 20 lipca 2022, prognoza zachmurzenia w Polsce

Upał w Polsce z temperaturą do 38 stopni

Wczoraj w Polsce upał na zachodzie kraju w rejonie Słubic sięgnął 35 st. C., a dziś spodziewamy się jeszcze wyższych temperatur. Na termometrach zanotujemy, od 24-29 st. C. miejscami na wschodzie i północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu, Warmii, Mazurach, na krańcach północnych województwa pomorskiego i częściowo na Lubelszczyźnie, 30-34 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 35-38 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie, od południowych i zachodnich dzielnic województwa zachodniopomorskiego przez wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, po południowo zachodnie dzielnice łódzkiego. Największy upał wystąpi ponownie prawdopodobnie na Ziemi Lubuskiej.

Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr w ciągu dnia, będzie przeważnie słaby i okresami umiarkowany, głównie na wschodzie Polski. Powieje z kierunków wschodnich, na krańcach wschodnich z północy.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 20 lipca 2022

Pogoda 20 lipca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Toruniu wyniesie 1022 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!