| |
Zagrożenie!
Pogoda na 20 kwietnia 2022. Niż Renata z opadami deszczu w Polsce. Temperatura najwyższa na północnym zachodzie

Pogoda na 20 kwietnia 2022. Niż Renata z opadami deszczu w Polsce. Temperatura najwyższa na północnym zachodzie

Opady deszczu przesuwające się z północnego wschodu przez centrum na południowy zachód, przejaśnienia nad morzem i na południowym wschodzie, najwyższa temperatura na północnym zachodzie - przewiduje pogoda w środę 20 kwietnia 2022. Nad Polskę dotarła strefa wielkoskalowych opadów deszczu związanych z niżem Renata. Opady te są umiarkowane i mają ograniczony zasięg, a to oznacza, że ulewy nie wszędzie wystąpią. Opady są jednak potrzebne, bo popada miejscami w regionach, które nadal doświadczają sporego deficytu niedoboru deszczu. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda na środę 20 kwietnia 2022, niż Renata z opadami deszczu w Polsce

Pogoda na dziś, środa 20 kwietnia 2022

Polska jest dziś w zasięgu niżu Renata znad Białorusi. Niż ten z frontem okluzji bezpośrednio wpływa na warunki pogodowe w naszym kraju, jedynie na krańcach północno zachodnich odczujemy wpływ skraju wyżu Spiro znad Skandynawii. Niż wkroczy do Polski i tu się wypełni i zaniknie na mapach synoptycznych.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 20 kwietnia 2022, niż Renata niesie opady deszczu w Polsce

W środę opady deszczu w Polsce. Przejaśnienia na południowym wschodzie i nad morzem

Na ogół w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże lub całkowite, tylko gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami do zachmurzenia umiarkowanego, zwłaszcza w pierwszej części dnia na Podkarpaciu i lokalnie na południu oraz później również nad morzem. Strefa opadów wielkoskalowych będzie się przesuwać znad Mazowsza i Kujaw przez częściowo Wielkopolskę, centrum kraju po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. O poranku opady znad Podlasia i Mazur przesunęły się już nad Mazowsze, dlatego na północnym wschodzie wystąpią jeszcze co najwyżej lokalne zanikające opady. W regionach ościennych popada tylko miejscami i słabo. Najmniejsze ryzyko opadów dotyczy Podkarpacia, Małopolski, Górnego Śląska i Pomorza Zachodniego oraz wybrzeża. W tej części kraju bez opadów lub popada tylko lokalnie i przelotnie. Zalecamy śledzenie zasięgu opadów na radarze pogodowym.

Prognoza sumy opadów w Polsce, 20 kwietnia 2022

Pogoda 20 kwietnia 2022, prognoza sumy opadów w Polsce

Temperatury najwyższe na północy i północnym zachodzie Polski

Po ustąpieniu przymrozków na południu i południowym wschodzie, spodziewamy się temperatur maksymalnych w Polsce, od 6-11 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 12-14 st. C. na północnym zachodzie, zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim. 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 20 kwietnia 2022

Pogoda 20 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami umiarkowany. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie słaby i okresami umiarkowany, w województwie pomorskim i zachodniopomorskim chwilami silniejszy, z przewagą kierunków północnych.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 20 kwietnia 2022

Pogoda 20 kwietnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia nieznacznie spadnie. W południe we Wrocławiu wyniesie 1014 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!