| |
Zagrożenie!
Pogoda na 20 grudnia 2022. Za frontem odwilż obejmuje Polskę. Wichury powodujące zamiecie śnieżne na południu

Pogoda na 20 grudnia 2022. Za frontem odwilż obejmuje Polskę. Wichury powodujące zamiecie śnieżne na południu

Przez Polskę minionej doby przeszedł ciepły front atmosferyczny, który przyniósł opady deszczu i odwilż w wielu regionach kraju, ale początkowo wystąpiły również niebezpieczne opady marznące powodujące gołoledź i dziś to zjawisko jest prognozowane jeszcze na początku dnia na wschodzie i północnym wschodzie kraju - zapowiada pogoda we wtorek 20 grudnia 2022. Coraz bardziej łagodne powietrze będzie napływać w głąb kraju w kolejnych godzinach. Po odsunięciu się frontu przelotne opady deszczu w ciągu dnia wystąpią już tylko miejscami, głównie w północnym pasie kraju. Z kolei na południu, zwłaszcza w rejonach podgórskich wystąpi wiatr o sile wichury powodujący miejscami zamiecie śnieżne. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Silny wiatr na południu Polski w rejonach podgórskich i górskich. Prognozowane porywy do godziny 16:00

Pogoda 20 grudnia 2022 za frontem odwilż w Polsce i wichury na południu powodujące zamiecie śnieżne

Pogoda na dziś, wtorek 20 grudnia 2022

Początkowo na wschodzie i północnym wschodzie Polski będzie jeszcze zalegać strefa ciepłego frontu atmosferycznego przesuwająca się nad Białoruś i Estonię. Za frontem znaczna część kraju znajdzie się na skraju wyżu Kasper znad południowej Ukrainy, jedynie na północy i północnym zachodzie zacznie się zaznaczać kolejny wpływ zatoki niżowej związanej z obszernym niżem Franziska znad północnego Atlantyku. Do kraju będzie napływać łagodna masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 20 grudnia 2022, za frontem odwilż w Polsce, wcześniej gołoledź i wichury na południu

We wtorek miejscami przelotny deszcz, głównie na północy. Na południu w rejonach podgórskich silny wiatr

W ciągu dnia w północnej połowie kraju zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami i tam miejscami może pojawić się przelotny deszcz, głównie w północnych województwach, a wieczorem również lokalnie w centrum i na Mazowszu.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 13:00, 20 grudnia 2022

Pogoda 20 grudnia 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, ale miejscami z możliwymi większymi przejaśnieniami, a nawet okresowymi rozpogodzeniami do zachmurzenia małego, zwłaszcza na południowym wschodzie między Górnym Śląskiem, a Małopolską, Ziemią Świętokrzyska po Podkarpacie i południową Lubelszczyznę. Wyjątkiem będzie pierwsza część dnia na wschodzie kraju, od Podlasia po wschodnią Lubelszczyznę i Podkarpacie, bo tutaj popada jeszcze o poranku miejscami deszcz z odsuwającego się frontu, lokalnie mogą to być opady marznące.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 19:00, 20 grudnia 2022

Pogoda 20 grudnia 2022, gdzie popada deszcz w Polsce 

Odwilż niemal w całym kraju

Łagodne atlantyckie powietrze będzie się wdzierać w głąb całego kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od -1/4 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do około 5-8 st. C. miejscami na zachodzie i południowym zachodzie. Najcieplej w wyniku efektu fenowego ma być na Dolnym Śląsku w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej. 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 20 grudnia 2022

Pogoda 20 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie w wielu regionach słaby i umiarkowany, tylko okresami silniejszy. Wyjątkiem będą miejscami rejony podgórskie i górskie, bo tutaj wiatr chwilami będzie silny, w porywach do 70-95 km/h, a w Beskidzie Niskim i Bieszczadach punktowo powyżej 100 km/h. Ten wiatr będzie odczuwalny w głębi Podkarpacia na południu regionu i może miejscami powodować zamiecie śnieżne. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Krośnie wyniesie 1026 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!