| |
Zagrożenie!
Pogoda na 2 stycznia 2023. Front z deszczem na północy. Nadal wyjątkowo ciepło w Polsce

Pogoda na 2 stycznia 2023. Front z deszczem na północy. Nadal wyjątkowo ciepło w Polsce

Po rekordowo ciepłym początku nowego roku czeka nas stopniowy spadek temperatury w kolejnych dniach tygodnia, ale dziś nadal będzie wyjątkowo ciepło w Polsce - zapowiada pogoda w poniedziałek 2 stycznia 2023. Front z deszczem zaznaczy się na północy i północnym zachodzie, a na pozostałym obszarze możemy nadal liczyć na stabilną pogodę, aczkolwiek okresami z silniejszym wiatrem nieco obniżającym temperaturę odczuwalną. Sprawdźmy szczegółową prognozę pogody.

Prognoza sumy opadów i ich zasięg do końca dnia

Pogoda 2 stycznia 2023, front z deszczem na północy Polski, nadal bardzo ciepło

Pogoda na dziś, poniedziałek 2 stycznia 2023

Znaczny obszar Polski pozostanie dziś na skraju wyżu znad południowej Europy, z wyjątkiem dzielnic północnych i północno zachodnich, gdzie zaznaczy się front atmosferyczny związany z niżem Magdalene znad południowego Bałtyku.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 2 stycznia 2023, bardzo ciepło w Polsce, front przyniesie deszcz na północy

W poniedziałek przelotny deszcz na północy Polski

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem. Wyjątkiem będą województwa północne oraz Bieszczady, gdzie zaznaczy się przewaga zachmurzenia dużego z przejaśnieniami do umiarkowanego i tam miejscami będą możliwe przelotne opady deszczu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 2 stycznia 2023

Pogoda 2 stycznia 2023, mapa opadów w Polsce

Do końca dnia przelotny deszcz popada miejscami, głównie między województwem zachodniopomorskim, kujawsko pomorskim, warmińsko mazurskim po podlaskie i pomorskie. Na pozostałym obszarze kraju na ogół bez opadów lub przelotny deszcz na zachodzie pojawi się tylko lokalnie.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 2 stycznia 2023

Pogoda 2 stycznia 2023, gdzie popada deszcz w Polsce

Bardzo ciepło w Polsce

Po rekordowo ciepłym początku stycznia nastąpi spadek temperatury, ale na początku tego tygodnia nie będzie od razu gwałtowny. Spodziewamy się maksymalnie, od 8-10 st. C. na Suwalszczyźnie i Mazurach, 11-14 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 15-17 st. C. miejscami na południu i południowym zachodzie. Najcieplej będzie prawdopodobnie na Dolnym Śląsku.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 2 stycznia 2023

Pogoda 2 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo zachodni. Silniej powieje, głównie na wybrzeżu oraz w górach, zwłaszcza w Sudetach oraz w Bieszczadach, w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Kielcach wyniesie 1022 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!