| |
Zagrożenie!
Pogoda na 2 października 2022. Cyrkulacja strefowa nie odpuszcza. Burze i deszcz w Polsce. Wichury i opady śniegu i w górach

Pogoda na 2 października 2022. Cyrkulacja strefowa nie odpuszcza. Burze i deszcz w Polsce. Wichury i opady śniegu i w górach

Minionej doby przez Polskę z zachodu na wschód przeszedł front okluzji, a dziś w świeżym i wilgotnym powietrzu polarnomorskim nadal będą się tworzyć w wielu regionach przelotne opady deszczu, a także lokalne burze - zapowiada pogoda w niedzielę 2 października 2022. Dodatkowo w wysokich górach będą możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a w rejonie wybrzeża może wystąpić również krupa śnieżna. Miejscami w górach oraz w rejonie burz wiatr może osiągnąć siłę wichury. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów deszcz w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 2 października 2022, opady deszczu i burze w Polsce

Pogoda na dziś, niedziela 2 października 2022

Polska znajduje się w polu obniżonego ciśnienia związanego z oddziaływaniem pobliskich ośrodków niskiego ciśnienia, dziś głównie płytkiego niżu znad południowej Skandynawii. Do kraju napływa w dalszym ciągu powietrze polarnomorskie.

Prognoza układu barycznego o godzinie 14:00

Pogoda na 2 października 2022, deszcz, burze, krupa śnieżna i wichury w Polsce

W niedzielę przelotny deszcz i lokalne burze. Śnieg i wichury w górach oraz krupa śnieżna na wybrzeżu

Z upływem dnia zachmurzenie będzie duże, ale z postępującymi większymi przejaśnieniami do zachmurzenia umiarkowanego. W wielu regionach pojawią się przelotne opady deszczu, a lokalnie głównie na północy wzdłuż wybrzeża oraz w zachodniej i południowej Polsce również burze. Na wybrzeżu może popadać dodatkowo krupa śnieżna, a w wysokich górach deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognozowany zasięg i suma opadów w Polsce, 2 października 2022

Pogoda 2 października 2022, mapa opadów w Polsce

Temperatury najwyższe w zachodniej Polsce

Temperatury pozostaną na umiarkowanym i miejscami niskim poziomie. Spodziewamy się maksymalnie, od 11-15 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 16-17 st. C. na zachodzie, miejscami od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Chłodniej będzie miejscami w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce, 2 października 2022

Pogoda 2 października 2022, temperatura w Polsce

Wichury w górach i w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie na ogół umiarkowany, na wybrzeżu oraz miejscami w południowej połowie kraju oraz w rejonie burz okresami dość silny, zachodni i północno zachodni w porywach do 50-65 km/h. Silniej okresami powieje górach, zwłaszcza w Sudetach i w Karpatach, w porywach do 80-115 km/h, szczególnie na Śnieżce. W górach lokalnie możliwe zawieje śnieżne.

Prognozowane porywy wiatru, do godziny 13:00, 2 października 2022

Pogoda 2 października 2022, wiatr w Polsce, dokładna mapa

 Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Kielcach wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!