| |
Zagrożenie!
Pogoda na 2 listopada 2022. Front chłodny nad Polską. Miejscami przelotny deszcz, ale będą regiony ze słońcem

Pogoda na 2 listopada 2022. Front chłodny nad Polską. Miejscami przelotny deszcz, ale będą regiony ze słońcem

Do Polski minionej doby wkroczył mało aktywny chłodny front atmosferyczny przesuwający się z zachodu na wschód kraju. Lokalnie przynosi słabe i przelotne opady deszczu, ale za frontem pojawią się również miejscami większe przejaśnienia i rozpogodzenia, szczególnie na zachodzie i południu kraju - zapowiada pogoda w środę 2 listopada 2022. Wyż, który przez wiele dni zapewniał nam stabilną i ciepłą pogodę odsunął się i zrobił miejsce dla stopniowego wpływu cyrkulacji zachodniej. Oznacza to w kolejnych dniach stopniowe zmiany, w tym spadek temperatury, okresami silniejszy wiatr i miejscami przelotny deszcz, będą jednak także chwile ze słońcem. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg przejaśnień i rozpogodzeń oraz lokalnego deszczu w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 2 listopada 2022, front chłodny nad Polską, miejscami przelotny deszcz, będą regiony ze słońcem

Pogoda na dziś, środa 2 listopada 2022

Przez Polskę przechodzi dziś z zachodu na wschód mało aktywny chłodny front atmosferyczny związany z niżem Karsta z rejonu Islandii. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarnomorskie, ponadto klinem dostaniemy się okresowo ponownie pod wpływ kolejnego wyżu, tym razem Andre znad Szwajcarii, dlatego za frontem pogoda zdecydowanie się poprawi.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 2 listopada 2022, przez Polskę przechodzi front chłodny

W środę lokalnie na wschodzie zanikający przelotny deszcz. Za frontem przejaśnienia i rozpogodzenia

W pierwszej części dnia zachmurzenie na znacznym obszarze kraju będzie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami, szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie i tutaj lokalnie mogą wystąpić słabe i przelotne opady deszczu. Początkowo miejscami możliwe również mgły, najdłużej utrzymujące się na północnym wschodzie. Z kolei na zachodzie, południu i południowym zachodzie już w pierwszej części dnia będzie pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, zwłaszcza od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską, Wielkopolskę, Dolny Śląsk i Górny Śląsk, Opolszczyznę, Małopolskę i południowo zachodnią połowę Podkarpacia.

Prognoza zachmurzenia i lokalnych opadów deszczu w Polsce, do godziny 19:00, 2 listopada 2022

Pogoda 2 listopada 2022, mapa zachmurzenia i opadów w Polsce

W drugiej połowie dnia na zachodzie, od zachodniego Pomorza po Dolny Śląsk będzie przeważnie pogodnie z niewielkim zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i miejscami okresowo duże, ale z możliwymi większymi przejaśnieniami. Przelotny deszcz pojawi się wyłącznie lokalnie, zwłaszcza na północy.

Temperatury spadną, ale pozostaną na umiarkowanym poziomie

Wczoraj w Polsce jeszcze w Zakopanem notowaliśmy 20,8 st. C., ale od dziś już nigdzie w kraju temperatury nie osiągną lub nie przekroczą 20 st. C. Przed nami stopniowy spadek temperatury, ale nie będzie od razu drastyczny. Spodziewamy się maksymalnie, od 13-14 st. C. miejscami na północy i północnym wschodzie kraju, 15-16 st. C. na przeważającym obszarze, do 17-18 st. C. miejscami na południu.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 2 listopada 2022

Pogoda 2 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr chwilami silniejszy na południu, zachodzie i nad morzem. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, ale miejscami na południu, zachodzie, nad morzem oraz w Sudetach okresami będzie, południowo-zachodni. 

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 2 listopada 2022

Pogoda 2 listopada 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać, w południe w Płocku wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!