| |
Zagrożenie!
Pogoda na 2 lipca 2022. Na wschodzie Polski miejscami przelotne opady i burze. Pogodnie na zachodzie

Pogoda na 2 lipca 2022. Na wschodzie Polski miejscami przelotne opady i burze. Pogodnie na zachodzie

W ciągu minionej doby przez Polskę przeszły silne burze i nawałnice, które zakończyły falę upałów i dziś będziemy oddychać chłodniejszym powietrzem polarnomorskim - zapowiada pogoda w sobotę 2 lipca 2022. Na zachodzie kraju w rejonie oddziaływania wyżu pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia, a na wschodzie wystąpią jeszcze miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze, punktowo z gradem. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 2 lipca 2022, upał poza Polską. Na wschodzie lokalne przelotne opady deszczu i burze z gradem

Pogoda na dziś, sobota 2 lipca 2022

Polska na zachodzie dostanie się dziś w zasięg oddziaływania wyżu Hartmut znad pogranicza z Niemcami, a na wschodzie zaznaczy się jeszcze obecność chłodnego frontu atmosferycznego odsuwającego się za naszą wschodnią granicę. Za frontem napływa chłodniejsza masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 2 lipca 2022, fala upałów już poza Polską, na wschodzie możliwe burze

W sobotę pogodnie na zachodzie. Na wschodzie Polski miejscami przelotne opady i lokalne burze, punktowo z gradem

Z upływem dnia na zachodzie Polski, zwłaszcza od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską, Wielkopolskę po Dolny Śląsk i częściowo Opolszczyzny, będą postępować przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia małego i umiarkowanego, aczkolwiek początkowo na wschodzie Wielkopolski, Dolnego Śląska i Opolszczyzny będzie jeszcze pochmurno. W drugiej połowie dnia jest również szansa na rozpogodzenia wzdłuż całego wybrzeża.

Prognoza zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 17:00, 2 lipca 2022

Pogoda 2 lipca 2022, mapa opadów i burz

Na pozostałym obszarze, będzie przeważać zachmurzenie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami do umiarkowanego. Początkowo popada deszcz miejscami w woj. pomorskim, a na wschodzie miejscami, zwłaszcza od Podlasia i Mazur przez Lubelszczyznę, Mazowsze po Podkarpacie i lokalnie południową Małopolskę wystąpią przelotne opady deszczu i lokalnie będą możliwe również burze, punktowo z gradem.

Upał zepchnięty na wschód

Po kilku dniach silnego upału, dziś odetchniemy od wysokich temperatur. Spodziewamy się maksymalnie, od 18-24 st. C. na przeważającym obszarze kraju, 25-26 miejscami na zachodzie, do 27-29 st. C. na krańcach wschodnich Polski, być może około 30 st. C. jeszcze lokalnie w rejonie granicy kraju na Podlasiu i Lubelszczyźnie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 2 lipca 2022

Pogoda 2 lipca 2022, upał w Polsce

Wiatr okresami umiarkowany, silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i okresami umiarkowany, nad morzem chwilami dość silny, północno zachodni i zachodni. W rejonie burz chwilami silny, w porywach do 70-90 km/h.

Prognoza maksymalnych porywów wiatru (nie uwzględnia lokalnych porywów burzowych) w Polsce, 2 lipca 2022

Pogoda 2 lipca 2022, mapa wiatru w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Kielcach wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!