| |
Zagrożenie!
Pogoda na 2 grudnia 2022. Mróz w Polsce. Pochmurny antycyklon zacznie słabnąć

Pogoda na 2 grudnia 2022. Mróz w Polsce. Pochmurny antycyklon zacznie słabnąć

To będzie ponownie w wielu regionach pochmurny dzień, tylko miejscami z szansą na przejaśnienia, ale wpływ zgniłego antycyklonu na warunki atmosferyczne w Polsce zacznie słabnąć - przewiduje pogoda w piątek 2 grudnia 2022. Chmury mogą się przerzedzić okresami i miejscami, głównie w obszarach podgórskich Karpat, szczególnie w Tatrach, a także lokalnie na północy i północnym wschodzie. Miejscami możliwe bardzo słabe przelotne opady śniegu bądź mżawki, punktowo marznącej. W wielu regionach po nocy utrzyma się niewielki mróz. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:15. Dane: Eumetsat

Pogoda 2 grudnia 2022, mróz w Polsce i słabnący antycyklon

Pogoda na dziś, piątek 2 grudnia 2022

Polska pozostaje w zasięgu wyżu Erik znad Rosji. Ciśnienie w jego centrum przekracza 1050 hPa, ale jego obszar oddziaływania w kierunku środkowej Europy, w tym Polski zacznie słabnąć w kolejnych dniach. Czekają nas zmiany, gdyż uaktywnią się strefy frontowe i pochodzące niże z zachodu i południa.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 2 grudnia 2022, mróz w Polsce i zgniły antycyklon Erik

W piątek przeważnie pochmurno, tylko lokalnie z przejaśnieniami. Punktowo możliwy słaby śnieg lub mżawka

Na istotną zmianę pogody nie możemy dziś liczyć. To będzie nadal dzień z przewagą dużego i całkowitego zachmurzenia. Okresowe przejaśnienia miejscami mogą się pojawić w rejonach podgórskich, zwłaszcza w Tatrach oraz na północy i północnym wschodzie kraju. 

Prognozowane zachmurzenie w Polsce o godzinie 10:00, 2 grudnia 2022

Pogoda 2 grudnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Miejscami pojawi się przelotny bardzo słaby śnieg lub mżawka, lokalnie marznąca z zachmurzenia podinwersyjnego.

Prognoza zachmurzenia i podchodzących z południa rozproszonych opadów śniegu, mżawki i deszczu ze śniegiem, do godziny 22:00, 2 grudnia 2022

Pogoda 2 grudnia 2022 prognoza zachmurzenia i opadów w Polsce

W wielu regionach Polski utrzyma się niewielki mróz

Po nocy z niewielkim mrozem w wielu regionach kraju (- 6 st. C. notowano w Białymstoku), ujemna temperatura utrzyma się również w ciągu dnia na znacznym obszarze kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od -3/0 st. C. na przeważającym obszarze Polski (najchłodniej na północnym wschodzie), do 1-3 st. C. miejscami na południu, zachodzie i nad morzem.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 2 grudnia 2022

Pogoda 2 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr nadal będzie słaby, tylko lokalnie chwilami umiarkowany, wschodni i północno wschodni. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Zamościu wyniesie 1027 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!