| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 września 2022. Powiew chłodu w Polsce. W wielu regionach deszcz i lokalne burze. Śnieg w górach

Pogoda na 19 września 2022. Powiew chłodu w Polsce. W wielu regionach deszcz i lokalne burze. Śnieg w górach

Do Polski dotarł zaawansowany powiew jesieni z chłodnym powietrzem, przelotnym deszczem i śniegiem w górach i dziś to się nadal nie zmieni - przewiduje pogoda w poniedziałek 19 września 2022. W wielu regionach przelotnie popada deszcz, a lokalnie, głównie na zachodzie i północy pojawią się lokalne burze, punktowo z drobnym gradem. W górach nadal będą możliwe opady śniegu szczególnie w Tatrach. Chwilami silniejszy wiatr będzie skutecznie obniżał temperaturę odczuwalną. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda 19 września 2022, chłodno w Polsce, miejscami przelotny deszcz i lokalne burze, śnieg w górach

Pogoda na dziś, poniedziałek 19 września 2022

Polska pozostaje w obszarze pola niskiego ciśnienia związanego z głębszym niżem Reili przemieszczającym się nad Rosję. Do kraju napływa chłodna masa powietrza arktycznego o cechach morskich. W najbliższych dniach adwekcja chłodnego powietrza nadal będzie postępować dzięki występowaniu pochylni, czyli takiego obszaru w formie korytarza atmosferycznego, jaki się utworzył i otworzył do napływu zimnego powietrza z północy.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 19 września 2022, zimno w Polsce, miejscami deszcz i burze, śnieg w górach

W poniedziałek miejscami przelotny deszcz i lokalne burze z gradem. W górach możliwy śnieg

Z upływem dnia zachmurzenie na ogół będzie duże, gdzieniegdzie okresowo z przejaśnieniami do umiarkowanego. W wielu regionach kraju pojawią się rozproszone przelotne opady deszczu, a lokalnie szczególnie na północy i zachodzie będą możliwe również burze, punktowo z drobnym gradem. W wyższych partiach gór, zwłaszcza w Tatrach i Beskidach pojawią się opady śniegu, w niższych partiach deszczu ze śniegiem.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 19 września 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Zimno w Polsce, temperatury rozczarują

Do Polski zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami dotarło ochłodzenie. Przed nami kolejny dzień z niskimi temperaturami, jak na tę porę roku. Spodziewamy się maksymalnie, od 9-13 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 14-16 st. C. miejscami na północy i zachodzie. Najcieplej ma być w rejonie Pomorza Zachodniego. Chłodniej będzie w obszarach podgórskich, gdzie miejscami zanotujemy tylko 3-8 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce, 19 września 2022

Pogoda 19 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr obniży temperaturę odczuwalną. Ciśnienie będzie rosnąć

Wiatr będzie umiarkowany, miejscami i okresowo dość silny, na północy i w czasie burz w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 80-90 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 19 września 2022

Pogoda 19 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie będzie systematycznie rosnąć. W południe w Malborku wyniesie 1005 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!