| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 września 2021. Zimno,  pochmurno i deszczowo na wschodzie Polski

Pogoda na 19 września 2021. Zimno, pochmurno i deszczowo na wschodzie Polski

Pogoda na niedzielę 19 września 2021, będzie kontynuować ochłodzenie, szczególnie odczuwalne na wschodzie Polski, gdzie temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 10 stopni C., ponadto miejscami nadal będą występować opady deszczu, ale na już dość wąskim obszarze. W tej części kraju zaznaczy się również przewaga zachmurzenia całkowitego, a na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami lub okresowo z rozpogodzeniami. Polska znajdzie się dziś w obszarze pomiędzy niżem Roland ze wschodniej Europy, a wyżem Jenny znad Skandynawii. Dobrze to widać na poniższej mapie z przewidywanym układem barycznym na godzinę 14:00. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Pogoda na niedzielę 19 września 2021, szczegółowa prognoza pogody, zimno na wschodzie Polski

Pogoda na dziś, niedziela 19 września 2021

W niedzielę na wschodzie i południowym wschodzie Polski, od Podlasia i Mazur przez Lubelszczyznę, Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską po Podkarpacie i Małopolskę, będzie przeważać zachmurzenie duże, dodatkowo miejscami będzie możliwy słaby deszcz, głównie we wschodnich województwach. Poniżej prognozowany zasięg opadów do godziny 10:00.

Pogoda 19 września 2021, prognoza pogody na dziś dla Polski

Lokalnie w szczytowych partiach Tatr możliwy słaby deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami lub okresowymi rozpogodzeniami. Kolejna mapa pogodowa przedstawia prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00. Realny zasięg opadów możecie śledzić na żywo na danych z radaru opadów.

Pogoda na dziś, 19 września 2021, prognoza opadów w Polsce

W niedzielę najzimniej na wschodzie Polski

To będzie bardzo zimny dzień jak na wrzesień na wschodzie kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 6-10 st. C. w woj. wschodnich, od Podlasia i Mazur po Podkarpacie oraz wschodnią i południową część Małopolski, do 11-16 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Poniżej prognoza temperatury według modelu GFS.

Pogoda 19 września 2021, temperatura w Polsce

Duża ujemna anomalia na wschodzie i południowym wschodzie Polski

O tej porze roku powinno być zdecydowanie cieplej. Świadczy o tym anomalia temperatury, która na wschodzie i południowym wschodzie, będzie niższa od średniej wieloletniej nawet o 8-12 st. C!

Prognoza pogody na niedzielę 19 września 2021, zimno na wschodzie Polski, ujemna anomalia temperatury

Silny wiatr w górach

Wiatr w niedzielę na zachodzie i południowym zachodzie kraju, będzie słaby. Na pozostałym obszarze umiarkowany i chwilami silniejszy z kierunków północnych. W wysokich Tatrach, Beskidzie Niskim i Bieszczadach okresami silny i porywisty, w porywach do 55-85 km/h. Na mapie widzimy prognozę maksymalnych porywów wiatru, jakie mogą wystąpić dziś w niedzielę do końca dnia.

Pogoda 19 września 2021, wiatr w Polsce, prognoza porywów

Ciśnienie nieznacznie wzrośnie, w południe w Toruniu wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!