| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 stycznia 2023. Front ze śniegiem na wschodzie i południu. Śnieżyca w kilku regionach Polski

Pogoda na 19 stycznia 2023. Front ze śniegiem na wschodzie i południu. Śnieżyca w kilku regionach Polski

Kolejny dzień tygodnia rozpoczynamy od ataku zimy na południowym wschodzie Polski i będzie on kontynuowany w ciągu dnia w kierunku północnym przez wschodnie regiony kraju - zapowiada pogoda w czwartek 19 stycznia 2023. Najwięcej śniegu w ciągu najbliższej doby spadnie na południu Podkarpacia i południowym wschodzie Małopolski. Najnowsze prognozy wskazują na ponad 30 cm przyrostu pokrywy śnieżnej w Bieszczadach. Temperatury oscylujące w pobliżu 0 st. C. w dzień pozwolą utrzymać większość śniegu. Sprawdźmy szczegółową prognozą pogody.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 10:00, 19 stycznia 2023

Pogoda 19 stycznia 2023, front ze śniegiem na wschodzie i południowym wschodzie Polski

Pogoda na dziś, czwartek 19 stycznia 2023

Polska na wschodzie i południu będzie dziś w zasięgu strefy frontowej związanej z kolejnym niżem wędrującym przez wschodnią Europę. Kolejny niż znajduje się nad Rumunią i będzie się przesuwać nad Ukrainę. Niż ten przyniesie śnieżyce w sobotę 21.01 stopniowo przesuwającą się ze wschodu w głąb Polski.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 19 stycznia 2023, śnieżyca na wschodzie i południu Polski

W czwartek śnieżyca na wschodzie i południu Polski

To będzie dość pogodny dzień w pasie zachodnim kraju, od środkowego wybrzeża przez województwo zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, po dolnośląskie, zachodnie dzielnice opolskiego oraz częściowo kujawsko pomorskie i także przez znaczną część dnia pomorskie. Na tym obszarze będzie przeważać zachmurzenia umiarkowane i małe, tylko miejscami okresami duże.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 13:00, 19 stycznia 2023

Pogoda 19 stycznia 2023, prognoza opadów śniegu w Polsce, gdzie będzie śnieżyca 

Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże, a na południu i wschodzie, od południowego Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia po Podlasie całkowite. Na tym właśnie obszarze będzie się przemieszczać strefa opadów mokrego śniegu, miejscami przejściowo także deszczu ze śniegiem, ale na ogół będą przeważać opady śniegu.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 19:00, 19 stycznia 2023

Pogoda 19 stycznia 2023, gdzie spadnie śnieg, najnowsza prognoza opadów

Śnieg przyniesie powrót warunków zimowych do Polski w ciągu najbliższej doby na obszarze, od Podkarpacia przez Małopolskę, miejscami Górny Śląsk przez Ziemie Świętokrzyską, Lubelszczyznę, wschodnie Mazowsze po Podlasie. Najwięcej śniegu spadnie na Podkarpaciu, południu Lubelszczyzny oraz w Małopolsce. Zasypie szczególnie rejon Bieszczadów.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w Polsce, do godziny 07:00, 20 stycznia 2023

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, do 20 stycznia 2023

Temperatura spadnie w Polsce

Jeszcze wczoraj w Przemyślu notowaliśmy aż 11,4 st. C., a dziś już nigdzie nie będzie temperatur powyżej 10 st. C. Spodziewamy się ochłodzenia w całym kraju. Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od -1, do 3 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 19 stycznia 2023

Pogoda 19 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć, w południe w Lublinie wyniesie 1005 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!