| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 sierpnia 2022. Silny upał w niemal całej Polsce. Na zachodzie lokalne burze z gradem

Pogoda na 19 sierpnia 2022. Silny upał w niemal całej Polsce. Na zachodzie lokalne burze z gradem

Przed nami apogeum tej fali upałów w Polsce - zapowiada pogoda w piątek 19 sierpnia 2022. Na przeważającym obszarze kraju poczujemy w ciągu dnia powiew upalnego lata ze słońcem. Dziś przelotny deszcz i burze z gradem w ciągu dnia pojawią się tylko lokalnie, głównie w zachodniej części kraju. Więcej zjawisk uaktywni się wieczorem lub dopiero w nocy. Wcześniej utrzyma się przeważnie stabilna aura, jedynie lokalnie będą wyjątki. Zapraszamy na prognozę pogody.

Silny upał w Polsce. Prognozowana temperatura maksymalna, 19.08

Pogoda 19 sierpnia 2022, silny upał w Polsce, lokalnie burze z gradem

Pogoda na dziś, piątek 19 sierpnia 2022

Polska nadal pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia, dodatkowo na zachodzie pojawi się płytki niż z linią zbieżności wiatru na której uaktywnią się przelotne opady deszczu i miejscami burze z gradem. Zjawiska będą jednak lokalne. Większy rozwój i natężenie zjawisk jest prognozowany wieczorem lub w ciągu nocy.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 19 sierpnia 2022, upał w Polsce, lokalnie silne burze z gradem

Słonecznie i upalnie w Polsce. Burze z gradem tylko lokalnie

W piątek w ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski będzie słonecznie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem i taka stabilna aura utrzyma się co najmniej do wieczora. 

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:15, 19 sierpnia 2022

Pogoda 19 sierpnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Wyjątkiem będą lokalnie krańce zachodnie, północno zachodnie oraz miejscami przejściowo zachodnia połowa kraju, gdzie zaznaczy się przewaga zachmurzenia umiarkowanego i okresowo dużego. Lokalnie z upływem dnia mogą się tutaj pojawić nieliczne przelotne opady deszczu i burze z gradem, ale zjawiska będą bardzo lokalne i rozproszone. O poranku miejscami popada na Pomorzu Zachodnim oraz na Ziemi Lubuskiej.

Prognozowane nieliczne rozproszone przelotne opady w Polsce, wczesne popołudnie, 19 sierpnia 2022

Pogoda 19 sierpnia 2022, prognoza opadów w Polsce

Sytuacja zacznie się zmieniać wieczorem oraz w nocy 19/20.08 gdy przelotnych opadów i burz pojawi się więcej. Wówczas uaktywni się strefa zbieżności wiatru z płytkim niżem i będziemy mieć właściwą głęboką konwekcje. Miejscami burze mogą być silne. Prawdopodobieństwo burz na najbliższą dobę w Polsce sprawdzicie na naszej mapie burz.

Silny upał w Polsce do 35 stopni C.

To będzie upalny dzień niemal w całej Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 30, do 35 st. C. na przeważającym obszarze kraju, jedynie na krańcach zachodnich, południowo zachodnich, północno zachodnich oraz na zachodnim wybrzeżu będzie nieco chłodniej do 26-29 st. C. Jeszcze niższa temperatura zostanie zanotowana w rejonie Świnoujścia, gdzie ryzyko opadów i utrzymywania dużego zachmurzenia będzie duże.

Wiatr silny w rejonie burz, poza tym okresami umiarkowany. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr w ciągu dnia będzie słaby i umiarkowany, przejściowo silniejszy na północy i zachodzie z kierunków wschodnich i południowych, na zachodzie skręcający na północno zachodni. Silniej powieje w rejonie burz, w porywach do 65-90 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce bez uwzględnienia rejonów burz, 19 sierpnia 2022

Pogoda 19 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Ustce wyniesie 1010 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!