| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 października 2022. Ochłodzenie wlewa się do Polski. Front atmosferyczny przynosi deszcz i silny wiatr

Pogoda na 19 października 2022. Ochłodzenie wlewa się do Polski. Front atmosferyczny przynosi deszcz i silny wiatr

Minionej doby przez Polskę przeszedł chłodny front atmosferyczny i dziś odczujemy ochłodzenie w całym kraju - zapowiada pogoda w środę 19 października 2022. Ponownie miejscami popada przelotnie deszcz, bo nad krajem mamy kolejny drugorzędny front chłodny przesuwający się z północy na południe. Ponadto okresami nasili się wiatr, który obniży temperaturę odczuwalną. Na szczytach górskich może popadać przelotnie deszcz ze śniegiem i śnieg. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 19 października 2022, front chłodny w Polsce, będzie silny wiatr i ochłodzenie

Pogoda na dziś, środa 19 października 2022

Po przejściu chłodnego frontu atmosferycznego do naszego kraju dotarł drugorzędny front chłodny związany z niżem Freya znad Rosji. Front ten w ciągu dnia przesunie się z północy na południe Polski. Przyniesie przelotne opady deszczu i nasili okresami wiatr. Za frontem napłynie chłodne powietrze arktyczne.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 19 października 2022, front chłodny w Polsce, niesie deszcz i silny wiatr

W środę ochłodzenie i miejscami przelotny deszcz w Polsce. Nasili się okresami wiatr

Z upływem dnia zachmurzenie będzie duże, ale miejscami od północy kraju będą się pojawiać większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, a za frontem rozpogodzenia, zwłaszcza w północnej połowie kraju. Miejscami w strefie frontowej popada przelotny deszcz, szczególnie we wschodniej i południowej połowie Polski.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 19 października 2022

Pogoda 19 października 2022, przelotny deszcz w Polsce, mapa opadów

Na szczytach górskich, głównie Tatr popada również deszcz ze śniegiem i śnieg. Rozproszone i przelotne opady deszczu najpóźniej zanikną na południowym wschodzie Polski, bo dopiero wieczorem lub w pierwszej części najbliższej nocy. 

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00, 19 października 2022

Pogoda 19 października 2022, mapa opadów w Polsce

Duże ochłodzenie w Polsce. Temperatury znacznie spadną

Do Polski dotarło zapowiadane ochłodzenie. Przedwczoraj notowaliśmy 25,2 st. C. w Jeleniej Górze, wczoraj 23 st. C. w Tarnowie, a dziś temperatury runą. Spodziewamy się maksymalnie, od 9, do 14 st. C. Chłodniej lokalnie będzie w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 19 października 2022

Pogoda 19 października 2022, ochłodzenie w Polsce, prognoza temperatury

Wiatr okresami silny. Ciśnienie będzie rosnąć

Wiatr na zachodzie Polski będzie słaby i umiarkowany. Na pozostałym obszarze umiarkowany i okresami dość silny, miejscami na wschodzie i północy w porywach do 50-60 km/h, północno zachodni i północny. Silniej powieje chwilami w górach, zwłaszcza w Tatrach, w porywach do 70-80 km/h. Lokalnie w Tatrach wiatr może powodować zawieje śnieżne. Ciśnienie rośnie, w południe w Ostrołęce wyniesie 1020 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!