| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 marca 2022. Wysokie ciśnienie w Polsce. W nocy silny mróz na wschodzie i południu

Pogoda na 19 marca 2022. Wysokie ciśnienie w Polsce. W nocy silny mróz na wschodzie i południu

W ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski będzie dziś słonecznie i bezchmurnie, wyjątkiem będą dzielnice północne i północno zachodnie - zapowiada pogoda w sobotę 19 marca 2022. Początkowo lokalnie w województwie wielkopolskim, dolnośląskim i na południu lubuskiego możliwe są zanikające punktowe opady. To będzie dzień z wysokim ciśnieniem atmosferycznym, a nocy znowu będzie możliwy silny mróz na wschodzie i południu kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Obszar pogodny i zachmurzony w Polsce o godzinie 06:45

Pogoda na sobotę 19 marca 2022, wyżowa słoneczna aura, pochmurno na północy i północnym zachodzie

Pogoda na dziś, sobota 19 marca 2022

Cała Polska z upływem dnia znajdzie się w zasięgu wyżu Oliver z centrum nad południową Szwecją, jedynie początkowo od Pomorza Po Dolny Śląsk widoczne jest jeszcze zachmurzenie rozpadającego się frontu atmosferycznego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 19 marca 2022, wysokie ciśnienie w Polsce

W sobotę słonecznie, większe zachmurzenie na północy i północnym zachodzie

Na przeważającym obszarze Polski możemy dziś liczyć na słoneczną pogodę z bezchmurnym niebem lub lokalnie z niewielkim zachmurzeniem, tylko początkowo na zachodzie i południowym zachodzie z przewagą zachmurzenia umiarkowanego i lokalnie dużego, ale i tutaj się rozpogodzi. Lokalnie o poranku zanikające opady mogą się zdarzyć punktowo w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i na południu Ziemi Lubuskiej. Nieco inaczej będzie wyglądać sytuacja w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. W tych regionach kraju może się utrzymać niskie całkowite zachmurzenie podinwersyjne, gdzieniegdzie z mgłą, ale miejmy nadzieję, że również na tym obszarze zachmurzenie będzie miejscami ustępować. Zasięg zachmurzenia na bieżąco sprawdzimy na aktualnym zdjęciu satelitarnym.

Prognozowany obszar bezchmurnego nieba i zachmurzenia w Polsce o godzinie 13:00, 19 marca 2022

Pogoda 19 marca 2022, prognoza zachmurzenia w Polsce

Na termometrach zanotujemy od 5-8 st. C. w południowo wschodniej połowie kraju, do 9-11 st. C. na pozostałym obszarze. Z kolei w nocy 19/20 marca znowu pojawi się silniejszy mróz na wschodzie i południu kraju. Temperatura spadnie tutaj miejscami do -14/-6 st. C.

Prognozowany mróz w Polsce, noc 19/20 marca 2022

Pogoda mróz w Polsce, prognoza na noc 19/20 marca 2022

Wysokie ciśnienie w Polsce, wiatr umiarkowany i słaby

Wiatr nadal nie będzie stanowił zagrożenia. Na ogół słaby i umiarkowany, na południu okresami nieco silniejszy, wschodni i północno wschodni. Wysoko w Sudetach w porywach do 65 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 19 marca 2022

 Pogoda 19 marca 2022, wiatr w Polsce, mapa prognoza

To będzie dzień z wysokim ciśnieniem atmosferycznym w Polsce. W południe w Gdańsku wyniesie 1047 hPa i do nocy jeszcze nieznacznie wzrośnie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!