| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 maja 2022. Wyż Yannes słabnie. Gorąco na zachodzie Polski

Pogoda na 19 maja 2022. Wyż Yannes słabnie. Gorąco na zachodzie Polski

To będzie kolejny dzień tego tygodnia bez opadów, ale tym razem po przymrozkach czeka nas od zachodu Polski znaczny wzrost temperatury - zapowiada pogoda w czwartek 19 maja 2022. Wyż odsunie się na południe, a tym samym zmieni się kierunek adwekcji powietrza. Na zachodzie kraju będzie to gorący dzień z temperaturą zbliżającą się lokalnie do 30 st. C. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35

Pogoda 19 maja 2022, gorący dzień na zachodzie Polski. Wyż Yannes słabnie

Pogoda na dziś, czwartek 19 maja 2022

Polska pozostanie na skraju odsuwającego się na południe wyżu Yannes znad Bałkanów, aczkolwiek piętrem zachmurzenia wysokiego zaznaczy się również strefa frontowa znad zachodniej Europy, ale padać nigdzie nie będzie. Zmieni się kierunek adwekcji powietrza i dziś do Polski z zachodu i południowego zachodu zacznie napływać coraz cieplejsza masa powietrza zwrotnikowego, które odczujemy szczególnie na zachodzie kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 19 maja 2022, wyż Yannes słabnie, bez deszczu w Polsce

W czwartek pogodnie i bez opadów

Przed nami na ogół słoneczny dzień z niewielkim zachmurzeniem, głównie wysokim pierzastym, miejscami na północy i północnym zachodzie rosnącym do umiarkowanego. Początkowo w wielu regionach będzie nawet bezchmurnie.

Brak opadów w Polsce, 19 maja 2022

Pogoda 19 maja 2022, brak opadów w Polsce

Gorąco na zachodzie Polski

Chłodne powietrze, jakie minionej nocy przyniosło jeszcze miejscami przymrozki zostanie z Polski szybko zastąpione od zachodu znacznie cieplejszą masą powietrza. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 21-25 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 26-29, lokalnie 30 st. C. na zachodzie Polski. Model ICON wskazuje na możliwość pierwszego upału. Najcieplej ma być na Ziemi Lubuskiej oraz na południu i zachodzie województwa zachodniopomorskiego. Chłodniej jedynie miejscami w rejonach podgórskich i nad samym morzem, zwłaszcza na Półwyspie Helskim.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 19 maja 2022

Pogoda 19 maja 2022, mapa temperatury w Polsce

Wiatr słaby, ciśnienie spada

Wiatr będzie słaby, miejscami okresowo umiarkowany, zwłaszcza na północnym wschodzie, z południa i południowego zachodu. W Sudetach chwilami porywisty.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 19 maja 2022

Pogoda 19 maja 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia, będzie spadać. W południe w Zielonej Górze wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!