| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 listopada 2022. Atak zimy w Polsce. W tych regionach przejdą śnieżyce. Spadnie ponad 10 cm śniegu

Pogoda na 19 listopada 2022. Atak zimy w Polsce. W tych regionach przejdą śnieżyce. Spadnie ponad 10 cm śniegu

Niewielki niż powstały nad Bałtykiem przyniesie atak zimy w północnej i północno zachodniej Polsce - przewiduje pogoda w sobotę 19 listopada 2022. W wyniku efektu morza miejscami spadnie do 5-12 cm śniegu. Śnieżyce przejdą przez kilka regionów, lokalnie możliwa jest również burza śnieżna. Całodobowy mróz utrzyma się na znacznym obszarze kraju. Przejaśnienia i rozpogodzenia w trakcie dnia pojawią się miejscami, szczególnie na południowym zachodzie kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 19 listopada 2022, atak zimy w Polsce, przejdą śnieżyce i będzie paraliż na drogach

Pogoda na dziś, sobota 19 listopada 2022

Polska pozostaje w polu obniżonego ciśnienia, dodatkowo na pogodę w północnej i północno zachodniej części kraju wpływa bezpośrednio niewielki niż Uschi znad południowego Bałtyku przesuwający się nad Pomorze Zachodnie. Przyniesie on śnieżyce w tej części kraju. Do Polski nadal napływa chłodne powietrze arktyczne.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 19 listopada 2022, niż przynosi śnieżyce w Polsce, atak zimy na północy

W sobotę atak zimy na północy i północnym zachodzie Polski. Przejdą śnieżyce przez kilka regionów

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, w strefie opadów śniegu na północy i północnym zachodzie całkowite. Większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia będą możliwe miejscami na południowym zachodzie, szczególnie między południowymi dzielnicami Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski po Dolny Śląsk, Górny Śląsk i częściowo centrum. Większe przejaśnienia mogą się pojawić także okresowo miejscami na południowym wschodzie.

Prognozowany zasięg śnieżycy w Polsce, do godziny 13:00, 19 listopada 2022

Pogoda 19 listopada 2022, atak zimy w Polsce, przechodzą śnieżyce

W ciągu najbliższej doby w Polsce północnej i północno zachodniej będą przechodzić śnieżyce konwekcyjne wywołane efektem morza i obecnością niżu. Śnieg spadnie w województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, po północne dzielnice lubuskiego, wielkopolskiego, a także w pomorskim po zachodnie dzielnice warmińsko mazurskiego. Miejscami na wspomnianym obszarze spadnie do około 2-12 cm śniegu. Na północy Pomorza Zachodniego jest także prognozowany deszcz i deszcz ze śniegiem.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 19 listopada 2022

Pogoda 19 listopada 2022, śnieżyce w Polsce, gdzie spadnie śnieg

Opady wieczorem lub nocą dotrą nad zachodnie dzielnice woj. warmińsko mazurskiego. Słaby przelotny i zanikający śnieg początkowo popada również lokalnie na południowym wschodzie kraju.

W wielu regionach całodobowy mróz w Polsce

Po mroźnej nocy w wielu regionach Polski utrzyma się całodobowy mróz. Spodziewamy się maksymalnie, od -4/-3 st. C. miejscami na północy i północnym wschodzie, -2/-1 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 0-2 st. C. miejscami w zachodniej Polsce i na całym Pomorzu Zachodnim. Bardzo zimno zrobi się w nocy na niedzielę w południowej Polsce. Miejscami pojawi się dwucyfrowy mróz, będziemy to jeszcze weryfikować przed nastaniem nocy.

Prognozowana temperatura w Polsce, 19 listopada 2022

Pogoda 19 listopada 2022, całodobowy mróz w Polsce

Wiatr będzie przeważnie słaby, zmienny, na wybrzeżu okresami umiarkowany, po południu w rejonie Zatoki Pomorskiej okresami dość silny, przeważnie południowo zachodni i zachodni. Silniej okresami powieje również w Tatrach i tu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie nieznacznie spadnie, w południe w Szczecinie wyniesie 1011 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!