| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 lipca 2022. Upał dotrze do Polski. Temperatura wzrośnie do 35 stopni

Pogoda na 19 lipca 2022. Upał dotrze do Polski. Temperatura wzrośnie do 35 stopni

Do Polski dotrze dziś fala upałów - przewiduje pogoda we wtorek 19 lipca 2022. Bardzo słonecznie, gorąco i upalnie, będzie szczególnie w zachodniej, południowo zachodniej i częściowo centralnej części kraju. Początkowo ustępujące zachmurzenie podinwersyjne zaznaczy się na pozostałym obszarze, ale i tutaj temperatury wyraźnie wzrosną. Przelotny słaby deszcz może wystąpić lokalnie na wschodzie. Wiatr nie będzie obniżał temperatury odczuwalnej. Zapraszamy na prognozę pogody.

Upał w Polsce. Prognozowana maksymalna temperatura, 19.07

Pogoda 19 lipca 2022, fala upałów wkroczy do Polski

Pogoda na dziś, wtorek 19 lipca 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu wyżu Jurgen znad pogranicza Węgier i Rumunii. Zalegająca na jeszcze nad wschodnią częścią kraju chłodniejsza i bardziej wilgotna masa powietrza stworzyła podinwersyjną warstwę zachmurzenia, która od zachodu w wyniku napływania cieplejszego i suchego powietrza, będzie stopniowo zanikać.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 19 lipca 2022, fala upałów w Polsce

We wtorek ustępujące zachmurzenie we wschodniej Polsce. Upalnie i słonecznie od zachodu

W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju, będzie słonecznie z niewielkim zachmurzeniem lub niemal bezchmurnie, zwłaszcza w niemal całej zachodniej połowie kraju. Na pozostałym obszarze zaznaczy się przewaga zachmurzenia umiarkowanego i dużego, ale z tendencją do zanikania, gdyż od zachodu zaczną postępować przejaśnienia i rozpogodzenia w trakcie dnia.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:36, 19 lipca 2022

Pogoda 19 lipca 2022, zachmurzenie nad Polską

Wyjątkiem, będą dzielnice wschodnie, zwłaszcza od Podlasia i wschodniego Mazowsza po Lubelszczyznę, gdzie większe zachmurzenie utrzyma się przez znaczną część dnia i tutaj lokalnie może się zdarzyć również słaby przelotny deszcz.

Prognozowany zasięg słabego przelotnego deszczu na wschodzie Polski, do godziny 14:00, 19 lipca 2022

Pogoda 19 lipca 2022, mapa opadów

Upał wkroczy do Polski

Od zachodu wkroczy do Polski bardzo ciepła masa powietrza, dlatego spodziewamy się dziś powrotu upału. Na termometrach zanotujemy, od 23-25 st. C. miejscami na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 26-30 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 31-35 st. C. od Kujaw przez Wielkopolskę, Ziemie Lubuską, Dolny Śląsk i Opolszczyznę po południowo i zachodnie dzielnice województwa zachodniopomorskiego i zachodnie krańce Ziemi Łódzkiej.

Wiatr słaby, ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni i północno-zachodni.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 19 lipca 2022

Pogoda 19 lipca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Płocku wyniesie 1021 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!