| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 kwietnia 2022. Lokalne burze na południu. Miejscami deszcz, krupa śnieżna i śnieg w Polsce

Pogoda na 19 kwietnia 2022. Lokalne burze na południu. Miejscami deszcz, krupa śnieżna i śnieg w Polsce

Płytki niż nad Polską przyniesie miejscami przelotny deszcz, deszcz ze śniegiem, krupę śnieżną i lokalnie śnieg, a na południu również miejscami burze - przewiduje pogoda we wtorek 19 kwietnia 2022. Do końca dnia padać nie będzie na północnym zachodzie, zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim oraz w północno zachodniej połowie wielkopolskiego i lubuskiego. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu i sumy opadów w Polsce, 19.04

Pogoda na wtorek 19 kwietnia 2022, płytki niż w Polsce przyniesie burze, miejscami deszcz, śnieg i krupę śnieżną

Pogoda na dziś, wtorek 19 kwietnia 2022

Polska północno zachodnia znajduje się dziś na skraju wyżu Spiro znad Skandynawii, a na pozostałym obszarze zaznacza się wpływ pola niżowego związanego z niżem Renate znad Ukrainy, dodatkowo nad południowo zachodnią Polską wypełnia się niż górny niosący przelotne opady.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 19 kwietnia 2022, lokalne burze na południu Polski, miejscami popada deszcz i krupa śnieżna

We wtorek miejscami przelotny deszcz, śnieg i krupa śnieżna. Na południu lokalne burze

Minionej nocy do Polski ze wschodu wkroczyły chmury związane z płytkim niżem. Ze wschodu na południowy zachód przewędrowały przelotne opady deszczu i miejscami śniegu. Dziś w ciągu dnia będzie przeważać zachmurzenie duże, ale miejscami pojawią się również większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego. Nadal miejscami przelotnie popada deszcz, a w rejonach podgórskich również śniegu. Lokalnie na południu mogą również wystąpić nieliczne burze z krupą śnieżną. Popada głównie miejscami, od Dolnego Śląska po Podkarpacie i początkowo w centrum.

Prognoza zasięgu przelotnych opadów w Polsce, do godziny 14:00, 19 kwietnia 2022

Pogoda 19 kwietnia 2022, burze, krupa śnieżna, deszcz i śnieg w Polsce, mapa opadów

Po południu nad dzielnice północno wschodnie nasunie się druga strefa opadów, ale tym razem wyłącznie deszczu. Do wieczora opady obejmą obszar, od Podlasia i Mazur po północne krańce Mazowsza i południe województwa warmińsko mazurskiego. W tym czasie na południu Polski opady zanikną.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 20:00, 19 kwietnia 2022

Pogoda 19 kwietnia 2022, dokładna mapa opadów w Polsce

Temperatura ponownie najwyższa na zachodzie Polski

Nad Polską pozostaje jeszcze dość chłodna masa powietrza, dlatego nie możemy liczyć na znaczny wzrost temperatury. Spodziewamy się maksymalnie, od 7-10 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 11-12 st. C. na zachodzie i północnym zachodzie, zwłaszcza w woj. zachodniopomorskim. Chłodniej będzie tylko miejscami w rejonach podgórskich oraz na Półwyspie Helskim.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 19 kwietnia 2022

Pogoda 19 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr w Sudetach, w rejonach opadów i na Pomorzu Zachodnim okresami silniejszy. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jedynie na północnym zachodzie kraju, a także w Sudetach oraz miejscami w rejonach opadów okresami silny, na ogół z kierunków wschodnich. Ciśnienie jest dość stabilne i w ciągu dnia nie zmieni się znacząco. W Zielonej Górze w południe wyniesie 1014 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!