| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 grudnia 2022. Front z deszczem i odwilżą wkroczy do zachodniej Polski. Mróz wycofa się na wschód

Pogoda na 19 grudnia 2022. Front z deszczem i odwilżą wkroczy do zachodniej Polski. Mróz wycofa się na wschód

Po bardzo mroźnej nocy czeka nas zmiana warunków atmosferycznych w ciągu najbliższej doby - zapowiada pogoda w poniedziałek 19 grudnia 2022. W drugiej połowie dnia do zachodniej Polski wkroczy ciepły front atmosferyczny z opadami deszczu, który wieczorem oraz w nocy zacznie się przesuwać w głąb kraju na wschód. Mróz zelżeje i zacznie się cofać. Miejscami przejściowo mogą wystąpić również opady marznącego deszczu, ponadto spodziewamy się nasilenia wiatru, szczególnie w rejonach podgórskich i górskich, w Sudetach powyżej 100 km/h. Sprawdźmy, szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu frontu z opadami deszczu w Polsce, do godziny 19:00

Pogoda 19 grudnia 2022, front z deszczem wkroczy do Polski, rozpocznie się odwilż, mróz wycofa się na wschód

Pogoda na dziś, poniedziałek 19 grudnia 2022

Polska znajduje się w zasięgu odsuwającego wyżu Kaspar z centrum nad Ukrainą. W drugiej połowie dnia zaczniemy się dostawać w zasięg pola obniżonego ciśnienia związanego z obszernym niżem Franziska znad Atlantyku. Będzie z nim związany ciepły front atmosferyczny, który z opadami deszczu późnym popołudniem wkroczy do zachodniej i północno zachodniej Polski.

Pogoda 19 grudnia 2022, wyż ustąpi, wkroczy ciepły front atmosferyczny do zachodniej Polski

W poniedziałek pogodnie na przeważającym obszarze Polski. Pod wieczór wkroczy front z deszczem na zachodzie

Przez znaczną część dnia w wielu regionach Polski będzie pogodnie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem z licznymi rozpogodzeniami, jedynie początkowo na Podlasiu i Mazurach z ustępującym dużym i całkowitym zachmurzeniem warstwowym. Sytuacja zacznie się zmieniać w zachodniej Polsce po południu i wieczorem, gdy w czasie zbliżania frontu atmosferycznego zachmurzenie ponownie wzrośnie do dużego i całkowitego, aż do pojawienia się opadów deszczu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 01:00, 20 grudnia 2022

Pogoda 19 grudnia 2022, front z deszczem nasunie się do Polski, mróz wycofa się na wschód

Późnym popołudniem i wczesnym wieczorem opady deszczu najpierw pojawią się w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i lokalnie dolnośląskim, a następnie wieczorem nasuną się nad kujawsko pomorskie, wielkopolskie i pomorskie. Wieczorem i nocą na wtorek 19/20.12 front dalej będzie się przesuwał w głąb kraju na wschód. Przelotnie popada w wielu regionach, lokalnie początkowo mogą to być również opady marznące, a na północnym wschodzie, zwłaszcza nad Mazurami i Podlasiem przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby, do godziny 07:00, 20 grudnia 2022

Pogoda 19 grudnia 2022, front z deszczem przejdzie przez Polskę

Mróz zacznie się cofać na wschód Polski

Wraz z nasunięciem się ciepłego frontu atmosferycznego do Polski, temperatura od zachodu w głąb kraju zacznie rosnąć, a mróz zelżeje i będzie się cofał na wschód. Do wieczora spodziewamy się temperatury maksymalnej, od -7/-1 st. C. we wschodniej połowie kraju oraz w rejonach podgórskich, do 0-4 st. C. na zachodzie. Najwyższej temperatury spodziewamy się miejscami na Dolnym Śląsku.

Prognozowana temperatura w Polsce, do godziny 19:00, 19 grudnia 2022

Pogoda 19 grudnia 2022, mapa temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami dość silny i silny, w porywach do 65-90 km/h, a w Sudetach powyżej 100 km/h, z kierunków południowych. W rejonach silniejszego wiatru możliwe zamiecie śnieżne. Wieczorem i nocą okresami silniej powieje również miejscami w głębi Podkarpacia i Opolszczyzny. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Szczecinie wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!