| |
Zagrożenie!
Pogoda na 19 czerwca 2022. Potężny upał na zachodzie Polski. Na północy pojawią się opady i burze

Pogoda na 19 czerwca 2022. Potężny upał na zachodzie Polski. Na północy pojawią się opady i burze

To będzie dzień z piekielnym upałem w Polsce - zapowiada pogoda w niedzielę 19 czerwca 2022. Wyjątkiem będą północne krańce kraju, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża i nieco dalej w głąb Polski, gdyż tam zaznaczy się nasuwająca strefa frontowa, ponadto miejscami popada i pojawią się lokalne burze. Wyjątkowo silny upał wystąpi na zachodzie Polski, gdzie będzie możliwy atak na czerwcowy rekord Polski. Spodziewamy się również dużego kontrastu temperatury między wybrzeżem, a Ziemią Lubuską. Zapraszamy na prognozę pogody.

Piekielny upał w Polsce. Prognozowana temperatura o godzinie 15:00

Pogoda 19 czerwca 2022, potężny upał w Polsce, mapa temperatury

Pogoda na dziś, niedziela 19 czerwca 2022

Polska znajduje się dziś w obszarze pomiędzy odsuwającym się wyżem Efim znad Morza Czarnego, a nasuwającym się z północy frontem atmosferycznym, który w ciągu dnia wolno zacznie wkraczać nad północne dzielnice kraju przynosząc wzrost zachmurzenia, a także miejscami opady i lokalne burze.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 19 czerwca 2022, upał w Polsce, front nasunie się na północy

W niedzielę pogodnie i upalnie. Przelotny deszcz i lokalne burze na północy

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju spodziewamy się utrzymania słonecznej pogody z bezchmurnym lub miejscami z niewielkim zachmurzeniem. Wyjątkiem będą dzielnice północne, gdzie pomimo pięknego poranka, z upływem godzin zachmurzenie miejscami zacznie rosnąć do umiarkowanego lub dużego i tam mogą się pojawić przelotne opady deszczu i lokalne burze, punktowo z gradem, zwłaszcza na wybrzeżu i Pomorzu. Wkrótce wydamy prognozę burz na najbliższą dobę. 

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 07:05, 19 czerwca 2022

Pogoda 19 czerwca 2022, upał w Polsce, mapa zachmurzenia

Prognozowany zasięg lokalnych opadów i burz w Polsce, do godziny 20:00, 19 czerwca 2022

Pogoda 19 czerwca 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Piekielny upał na zachodzie Polski

Temperatura wczoraj 18.06 maksymalnie wzrosła w Polsce do 34,5 st. C. w Słubicach. Dziś upał będzie jeszcze większy. Spodziewamy się maksymalnie, od 30-34 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 35-39 st. C. na obszarze, od Kujaw przez Wielkopolskę, południowe dzielnice województwa zachodniopomorskiego, Ziemie Lubuską po północne dzielnice Dolnego Śląska, przy czym najcieplej ma być między zachodnimi krańcami Wielkopolski, południowymi Pomorza Zachodniego, a Ziemią Lubuską. Jeśli temperatura gdziekolwiek na tym obszarze osiągnie co najmniej 38,4 st. C, to zostanie ustanowiony nowy rekord temperatury maksymalnej dla czerwca w Polsce. Chłodniej tylko na krańcach północnych, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża oraz w rejonach podgórskich.

Uwaga na silny wiatr. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr z upływem dnia, będzie przeważnie umiarkowany, a w zachodniej i północnej Polsce oraz w rejonach podgórskich okresami porywisty, południowy i południowo zachodni, nad morzem z kierunków północnych. Silniej powieje w czasie powolnej wymiany masy powietrza oraz na północy w rejonie burz. W Sudetach porywy wiatru mogą przekroczyć 100 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 19 czerwca 2022

Pogoda 19 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia będzie spadać, dopiero pod wieczór zacznie rosnąć. W południe w Szczecinie wyniesie 1006 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!