| |
Zagrożenie!
Pogoda na 18 stycznia 2023. Śnieżyca przejdzie przez Polskę. Zima wróci w tych regionach

Pogoda na 18 stycznia 2023. Śnieżyca przejdzie przez Polskę. Zima wróci w tych regionach

Do Polski w nocy wkroczył niż Harto, który ze strefą frontową przejdzie przez kraj i w kilku regionach przyniesie śnieżyce i opady deszczu - przewiduje pogoda w środę 18 stycznia 2023. To będzie dopiero wstęp do powrotu warunków zimowych, gdyż w kolejnych dniach ponownie w wielu regionach popada śnieg, ponadto temperatura spadnie. Ciśnienie nadal będzie niskie. Strefa frontowa opadów będzie dziś przesuwać się z południa na północ i północny wschód. Sprawdźmy, gdzie popada i zobaczymy śnieg. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowana pokrywa śnieżna po przejściu niżu Harto w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 18 stycznia 2023, niż Harto przyniesie śnieżyce w Polsce, prognoza pokrywy śnieżnej

Pogoda na dziś, środa 18 stycznia 2023

Polska znajduje się dziś bezpośrednio pod wpływem niżu Harto przemieszczającym się przez kraj z południa na północny wschód. Z niżem jest związany system frontów atmosferycznych na których pojawią się opady śniegu i deszczu po cieplejszej południowej i wschodniej stronie niżu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 18 stycznia 2023, śnieżyce i deszcz w Polsce, niż Harto ze strefą frontową

W środę niż ze śnieżycą i deszczem w Polsce

W ciągu dnia na północy, zwłaszcza między województwem pomorskim i zachodniopomorskim oraz początkowo na zachodzie warmińsko mazurskiego będzie przeważać zachmurzenie duże, miejscami z okresowymi większymi przejaśnieniami do umiarkowanego. Wieczorem większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia pojawią się również na południu, głównie między Opolszczyzną i Podkarpaciem. Wcześniej będzie dominować na ogół zachmurzenie duże i całkowite, tylko lokalnie z przejaśnieniami.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 10:00, 18 stycznia 2023

Pogoda 18 stycznia 2023, śnieżyca przejdzie przez Polskę, prognoza godzinowa

Przez Polskę z upływem dnia będzie się przesuwał niż, głównie przez wschodnie regiony na północny wschód. Na jego obrzeżach i bliżej będzie padał śnieg, miejscami deszcz ze śniegiem i deszcz. 

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 13:00, 18 stycznia 2023

Pogoda 18 stycznia 2023, godzinowa prognoza śnieżycy w Polsce

Śnieg popada głównie na południu w rejonach podgórskich i górskich, a także na zachodzie i południowym zachodzie, aż po dzielnice północno wschodnie. W ciągu najbliższej doby krajobrazy powinny się zabielić szczególnie, od Dolnego Śląska przez częściowo Ziemie Lubuską i Wielkopolskę, miejscami w centrum po Warmię i Mazury. Śnieg popada również na Opolszczyźnie, Kujawach oraz w Małopolsce.

Prognoza zasięgu śnieżycy i deszczu w Polsce, do godziny 16:00, 18 stycznia 2023

Pogoda 18 stycznia 2023, gdzie spadnie śnieg w Polsce, niż Harto niesie śnieżyce

Centrum niżu wieczorem dotrze nad północno wschodnią Polskę. Temperatura w ciągu dnia będzie nadal dodatnia, dlatego śnieg, który spadnie do wieczora będzie mieć tendencję do topnienia. Pokrywa śnieżna tam gdzie powstanie nie będzie wyjątkowo duża, w innych miejscach skończy się jedynie na zabieleniu krajobrazów. Nie mniej, to dopiero początek epizodów zimowych, gdyż w następnych dniach pojawią się kolejne.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 19:00, 18 stycznia 2023

Pogoda 18 stycznia 2023, śnieżyca przejdzie przez Polskę, mapa powrotu zimy

Zalecamy aby śledzić dane z radarów pogodowych. Na bieżąco sprawdzicie gdzie występują strefy frontowe z opadami i konkretnie gdzie pada śnieg.

Dodatnie temperatury w dzień, mróz w nocy na zachodzie i południu

Przechodzący niż nad Polską z północnego zachodu będzie ściągał chłodniejsze powietrze, ale po jego południowo wschodniej stronie będzie ciepły wycinek. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 0-3 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 4-10 st. C. na wschodzie i południowym wschodzie, głównie między południowo wschodnim Podlasiem, wschodnimi krańcami Mazowsza przez Lubelszczyznę po Podkarpacie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 18 stycznia 2023

Pogoda 18 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu chwilami porywisty, z kierunków południowych na wschodzie, na pozostałym obszarze zachodnich i północnych. Silniej powieje w górach, w porywach do 60-90 km/h. Lokalnie wiatr spowoduje zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie nadal jest niskie, ale wieczorem zacznie rosnąć. W południe w Krakowie wyniesie 989 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Krzysztof

Ten dzisiejszy Niż to porażka. Nie dość że pada miejscami deszcz lub mieszane opady to natężenie opadów jest mizerne.

18 styczeń 2023 - 09:03
Odpowiedz