| |
Zagrożenie!
Pogoda na 18 marca 2022. Słoneczny wyż na wschodzie Polski. Zanikające zachmurzenie i pył na zachodzie

Pogoda na 18 marca 2022. Słoneczny wyż na wschodzie Polski. Zanikające zachmurzenie i pył na zachodzie

Na wschodzie Polski czeka nas dziś słoneczny i wyżowy dzień, a w zachodniej połowie kraju nadal miejscami zalega zachmurzenie z pyłem saharyjskim, ale będzie stopniowo ustępować - przewiduje pogoda w piątek 18 marca 2022. Wieczorem w województwie pomorskim lokalnie pojawi się słaby deszcz, punktowo opady wystąpią również w nocy od Pomorza po Dolny Śląsk. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce o godzinie 13:00

Pogoda na piątek 18 marca 2022, wyżowo i słonecznie na wschodzie Polski, zanikające zachmurzenie z pyłem saharyjskim na zachodzie

Pogoda na dziś, piątek 28 marca 2022

Przeważający obszar kraju znajduje się dziś w zasięgu wyżu Oliver znad Rosji, jedynie w zachodniej połowie kraju zaznacza się jeszcze zachmurzenie związane ze strefą ustępującego frontu atmosferycznego. Ostatecznie front ustąpi najbliższej nocy, gdy dwa wyże Peter i Oliver połączą się w jeden duży obszar pola wyżowego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 18 marca 2022, prognoza zachmurzenia i położenia wyżu

W piątek słonecznie we wschodniej połowie kraju. Na pozostałym obszarze rozrywające się zachmurzenie z pyłem saharyjskim

Z upływem dnia we wschodniej połowie kraju powinno być słonecznie i bezchmurnie lub lokalnie z niewielkim zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, ale z szansą na postępujące większe przejaśnienia, a gdzieniegdzie również rozpogodzenia. Zasięg występującego zachmurzenia sprawdzimy na najnowszych zdjęciach satelitarnych. O poranku główna strefa zachmurzenia rozciąga się od pogranicza woj. pomorskiego i warmińsko mazurskiego przez centrum po południową Małopolskę i Górny Śląsk, ale to zachmurzenie będzie się rozpadać i cofać na zachód. Wieczorem lokalnie może się zdarzyć przelotny deszcz, głównie w woj. pomorskim.

Prognozowany zasięg lokalnych opadów w Polsce, do godziny 04:00, 19 marca

Pogoda 18 marca 2022, w nocy 18/19.03 lokalne drobne opady w Polsce

W nocy z 18/19 marca, zanikający front może przynieść drobne przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu, od woj. pomorskiego przez wielkopolskie i Kujawy po Dolny Śląsk. Obszar tych opadów będzie jednak bardzo wąski i nic nieznaczący.

Najwyższe temperatury na zachodzie Polski

Po nocy z mrozem we wschodniej połowie kraju, w ciągu dnia oczywiście temperatury będą dodatnie. Spodziewamy się maksymalnie, od 5-10 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 11-12 st. C. na zachodzie, zwłaszcza w woj. lubuskim i zachodniopomorskim.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 17:00, 18 marca 2022

Pogoda 18 marca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby, ciśnienie wysokie

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków wschodnich, na Pomorzu z kierunków zachodnich.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 18 marca 2022

Pogoda 18 marca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w Polsce jest wysokie i jeszcze wzrośnie. W południe w Koszalinie wyniesie 1043 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!