| |
Zagrożenie!
Pogoda na 18 listopada 2022. Mróz i śnieg w Polsce. Śnieżny front na południu

Pogoda na 18 listopada 2022. Mróz i śnieg w Polsce. Śnieżny front na południu

Do Polski dotarło ochłodzenie z pierwszym powiewem zimy w tym sezonie, czyli z całodobowym mrozem i opadami śniegu i dzisiaj takie warunki atmosferyczne w wielu regionach kraju nadal będą kontynuowane - zapowiada pogoda w piątek 18 listopada 2022. Śnieg popada w pasie południowym, najmocniej w rejonach podgórskich, ponadto na północnym wschodzie oraz miejscami w rejonie wybrzeża. Miejscami utrzyma się mróz i temperatura po nocy nie przejdzie na wartości dodatnie. Sprawdźmy dokładną prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 18 listopada 2022, śnieżny front w Polsce, w tych regionach spadnie śnieg

Pogoda na dziś, piątek 18 listopada 2022

Polska nadal pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia, dodatkowo na południu zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego związana z podchodzącym niżem nad Ukrainę. Do kraju napływa chłodna masa powietrza arktycznego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 18 listopada 2022, śnieg i mróz w Polsce, front ze śniegiem na południu

W piątek miejscami mróz i opady śniegu w Polsce

Z upływem dnia na południu i wschodzie Polski, od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską po Lubelszczyznę będzie przeważać zachmurzenie całkowite, tylko lokalnie z przejaśnieniami. Miejscami od południowych dzielnic Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez Górny Śląsk po Małopolskę i Podkarpacie będą możliwe opady śniegu, przy czym umiarkowane i lokalnie bardziej intensywne opady śniegu są przewidywane szczególnie w południowych dzielnicach wspomnianych regionów. Strefa tych opadów do wieczora będzie się stopniowo przesuwać na wschód. Na Lubelszczyźnie śnieg popada tylko lokalnie i przelotnie. Miejscami na wspomnianym obszarze w ciągu najbliższej doby spadnie od 1, do 8 cm, a w rejonie Bieszczadów do 10-15 cm.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 13:00, 18 listopada 2022

Pogoda 18 listopada 2022, mapa opadów śniegu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami do umiarkowanego, a na północy i północny zachodzie z szansą na okresowe rozpogodzenia do małego. Miejscami przelotny śnieg popada na Podlasiu, Mazurach, Mazowszu, a także w rejonie wybrzeża, zwłaszcza w województwie pomorskim.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 18 listopada 2022

Pogoda 18 listopada 2022, gdzie popada śnieg w Polsce

Miejscami całodobowy mróz w Polsce

Wczoraj w Suwałkach zanotowaliśmy pierwszy w tym sezonie całodobowy mróz w Polsce w tym sezonie, a dziś takich miejsc będzie znacznie więcej. Spodziewamy się maksymalnie, od -2 st. C. miejscami na Suwalszczyźnie, -1/+1 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 2-3 st. C. na krańcach zachodnich, północno zachodnich oraz nad morzem.

Prognozowana temperatura w Polsce, 18 listopada 2022

Pogoda 18 listopada 2022, mróz w Polsce, jaka temperatura

Wiatr słaby i umiarkowany, ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr w ciągu dnia będzie przeważnie słaby i umiarkowany, ale w zachodniej i północnej Polsce również okresami silniejszy, wschodni i północno wschodni.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 18 listopada 2022

Pogoda 18 listopada 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć. W południe w Nowym Sączu wyniesie 1002 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!