| |
Zagrożenie!
Pogoda na 18 kwietnia 2022. W Lany poniedziałek deszcz i śnieg na wschodzie i południu Polski

Pogoda na 18 kwietnia 2022. W Lany poniedziałek deszcz i śnieg na wschodzie i południu Polski

Drugi dzień świąt, czyli Lany Poniedziałek przyniesie miejscami przelotne opady deszczu i śniegu na wschodzie i południu Polski - zapowiada pogoda w poniedziałek 18 kwietnia 2022. Bez opadów i dość pogodnie będzie na pozostałym obszarze kraju, zwłaszcza na północnym zachodzie, gdzie ponownie zanotujemy najwyższą temperaturę. Z kolei w nocy 18/19 kwietnia ze wschodu w głąb centralnej, południowej i południowo zachodniej Polski, będzie się przesuwał niż z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i miejscami mokrego śniegu. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00

Pogoda w Lany Poniedziałek, prognoza opadów 18 kwietnia 2022 w Polsce

Pogoda na dziś, Lany Poniedziałek, 18 kwietnia 2022

Polska na zachodzie i północy, będzie dziś w zasięgu wyżu Spiro znad Skandynawii, ale na wschodzie i południu kraju zaznaczy się stopniowym wzrostem zachmurzenia oraz miejscami przelotnymi opadami niż górny niewidoczny na dolnej mapie troposfery z rozkładem pola barycznego.

Prognoza mapy synoptycznej o godzinie 14:00

Pogoda 18 kwietnia 2022, miejscami śnieg i deszcz w Polsce

W poniedziałek pogodnie na zachodzie i północy. Przelotny śnieg i deszcz miejscami na wschodzie i południu

Z upływem dnia na północy i zachodzie, od całego wybrzeża przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemie Lubuską po północno zachodnie dzielnice Dolnego Śląska, będzie przeważnie słonecznie z niewielkim zachmurzeniem, gdzieniegdzie rosnącym do umiarkowanego. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane rosnące do dużego, początkowo z rozpogodzeniami, zwłaszcza od północnej Lubelszczyzny przez Mazowsze po Mazury i Podlasie. Miejscami na wschodzie i południu wystąpią przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu szczególnie od południowego Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie i Małopolskę.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 02:00, noc 18/19 kwietnia 2022

Pogoda 18 kwietnia 2022, spadnie deszcz i śnieg w Polsce, mapa opadów na noc

W nocy z poniedziałku na wtorek 18/19.04 ze wschodu w głąb Polski przez centrum i południe, będzie się przemieszczać strefa przelotnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i miejscami mokrego śniegu. Do wtorkowego poranka 19.04 opady dotrą nad Dolny Śląsk. 

Temperatura najwyższa na zachodzie Polski

Ponownie najwyższe temperatury zanotujemy na zachodzie kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 5-9 st. C. miejscami na południowym wschodzie, 10-12 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 13-14 st. C. na zachodzie i północnym zachodzie, zwłaszcza w województwie lubuskim i zachodniopomorskim. Chłodniej nadal będzie miejscami w rejonach podgórskich.

Prognoza temperatury w Polsce o godzinie 14:00, 18 kwietnia 2022

Pogoda 18 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany i słaby. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr jest słaby, w ciągu dnia będzie okresami umiarkowany, północno wschodni i północny. Nieco silniej powieje chwilami w rejonach podgórskich i na wschodzie Podlasia.

Prognoza maksymalnych porywów wiatru w Polsce, 18 kwietnia 2022

Pogoda 18 kwietnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie spada, w południe w Toruniu wyniesie 1022 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!