| |
Zagrożenie!
Pogoda na 18 grudnia 2022. Wyż z ciśnieniem ponad 1040 hPa w Polsce. W nocy potężny mróz

Pogoda na 18 grudnia 2022. Wyż z ciśnieniem ponad 1040 hPa w Polsce. W nocy potężny mróz

Minionej doby Polska dostała się pod wpływ mobilnego wyżu, który zapewni nam stabilne warunki atmosferyczne i brak śnieżycy, a także nasilenie się mrozu szczególnie najbliższej nocy - przewiduje pogoda w niedzielę 18 grudnia 2022. W ciągu dnia również utrzyma się całodobowy mróz, a w nocy największe spadki temperatur poniżej -20 st. C. zanotujemy w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń, zwłaszcza miejscami na południu i południowym wschodzie. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowane położenie wyżu Kaspar w rejonie Polski w czasie mroźnej nocy z 18/19 grudnia

Pogoda 18 grudnia 2022, wyż Kaspar z ciśnieniem ponad 1040 hPa w Polsce, w nocy potężny mróz z temperaturą poniżej -20 stopni

Pogoda na dziś, niedziela 18 grudnia 2022

Polska znajduje się w zasięgu wyżu Kaspar z centrum nad południem kraju. Wyż w ciągu najbliższej doby przesunie się nad Ukrainę, ale jednocześnie ciśnienie w jego centrum jeszcze wzrośnie. W nocy z niedzieli na poniedziałek 18/19.12 ciśnienie na południowym wschodzie Polski osiągnie lub przekroczy miejscami 1040 hPa.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 18 grudnia 2022, wyż i wysokie ciśnienie oraz silny mróz w Polsce

W niedzielę bez śnieżycy w Polsce. W ciągu dnia miejscami przejaśnienia

W ciągu dnia na wschodzie, od południowego Podlasia przez wschodnie i południowe Mazowsze, Lubelszczyznę po Ziemie Świętokrzyską i Podkarpacie zachmurzenie przeważnie duże i całkowite, tylko gdzieniegdzie z szansą na przejaśnienia. Na pozostałym obszarze kraju z upływem godzin zachmurzenie duże i miejscami większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego lub gdzieniegdzie okresowe rozpogodzenia do małego.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce o godzinie 16:00, 18 grudnia 2022

Pogoda 18 grudnia 2022, wyż z wysokim ciśnieniem i mrozem w Polsce, prognoza zachmurzenia

Całodobowy mróz w Polsce

Wyż utrzyma w naszym kraju całodobowy mróz, ale jego godziny są już policzone. Spodziewamy się maksymalnie, od -8/-4 st. C. miejscami na wschodzie i południu, do -3/-1 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 18 grudnia 2022

Pogoda 18 grudnia 202, temperatura w Polsce

W nocy z niedzieli na poniedziałek czeka nas silny mróz szczególnie w rejonach rozpogodzeń i przejaśnień. Temperatura w wielu regionach spadnie do około -26/-10 st. C. również przy uwzględni temperatur przy gruncie. Lokalnie w małopolskich zastoiskach mrozu może być jeszcze chłodniej. Najzimniej będzie, zwłaszcza na południu i południowym wschodzie, ale i miejscami w centrum, na wschodzie i północnym wschodzie kraju. Wszystko ostatecznie będzie zależeć od wielkości zachmurzenia. Najniższe temperatury zanotujemy prawdopodobnie między Małopolską i Podkarpaciem oraz miejscami na Górnym Śląsku i Ziemi Świętokrzyskiej.

Prognozowany mróz w Polsce, 19 grudnia 2022 nad ranem

Wyż i silny mróz w Polsce, prognoza temperatury noc 19 grudnia 2022

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na kierunki południowe. Ciśnienie do końca dnia będzie rosnąć, w południe w Rzeszowie wyniesie 1037 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!