| |
Zagrożenie!
Pogoda na 18 czerwca 2022. Upał wkroczy do zachodniej Polski. Temperatura wzrośnie do 35 stopni

Pogoda na 18 czerwca 2022. Upał wkroczy do zachodniej Polski. Temperatura wzrośnie do 35 stopni

Wiele osób powątpiewało w nasze wcześniejsze zapowiedzi nagłego pojawienia się upału w Polsce, ale dziś będziecie mogli to zweryfikować - zapowiada pogoda w sobotę 18 czerwca 2022. Do zachodnich dzielnic kraju dotrze bardzo ciepła masa powietrza zwrotnikowego i temperatury wystrzelą powyżej 30 st. C. To będzie przeważnie dość pogodny dzień w kraju z dużą ilością słońca, zwłaszcza na zachodzie i południowym wschodzie Polski, jedynie na północy i północnym wschodzie okresami zaznaczy się większe zachmurzenie i tam może się zdarzyć tylko lokalny i słaby przelotny deszcz.

Prognozowany upał w Polsce o godzinie 16:00

Pogoda 18 czerwca 2022, upał wkroczy do zachodniej Polski, temperatura wzrośnie do 35 stopni

Pogoda na dziś, sobota 18 czerwca 2022

Polska znajduje się dziś w obszarze pomiędzy skrajem wyżu Efim znad Węgier, a skrajem oddziaływania niżu znad Bałtyku na północy kraju. Dodatkowo nad Polską przemieszcza się wąska i mało aktywna strefa ciepłego frontu, która zaznaczy się miejscami przejściowym zachmurzeniem, a tuż za nim na zachodzie jest ciepłe powietrze zwrotnikowe, które dotrze do Polski. Na mapie widzimy również chłodny front atmosferyczny, który zacznie wpływać na warunki pogodowe w północnej Polsce w nocy z 18/19 czerwca. Wówczas, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża lokalnie mogą się pojawić przelotne opady deszczu, ale jeszcze nieliczne.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 18 czerwca 2022, ciepły front nad Polską i początek upału na zachodzie

W sobotę upał na zachodzie Polski. Większe zachmurzenie miejscami na północy

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, a na zachodzie i początkowo na południowym wschodzie okresami niemal bezchmurnie. Większe zachmurzenie, umiarkowane i duże będzie się utrzymywać miejscami na północy i północnym wschodzie Polski i tu tylko miejscami, głównie w pierwszej części dnia może się pojawić przelotny deszcz, od Gdańska po Suwałki. Ta strefa słabych opadów będzie się przesuwać na wschód i jest widoczna na radarze opadów.

Prognozowany zasięg lokalnych opadów na północnym wschodzie Polski, do godziny 11:00, 18 czerwca 2022

Pogoda 18 czerwca 2022, mapa zachmurzenia i opadów w Polsce

Na aktualnym zdjęciu satelitarnym Polski widać wąską strefę zachmurzenia ciepłego frontu rozciągającą się z północy na południowy zachód. Tuż za tym frontem znajduje się zwrotnikowa masa powietrza, która dziś napłynie do zachodniej Polski. Zachmurzenie frontu będzie się dezintegrować, dlatego możemy oczekiwać przejaśnień i rozpogodzeń do zachmurzenia umiarkowanego i małego, jedynie na północy i północnym wschodzie, z uwagi na większą wilgotność powietrza i bliższe położenie niżu nad północnym Bałtykiem, zachmurzenie miejscami będzie większe.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:25, 18 czerwca 2022

Pogoda 18 czerwca 2022, ciepły front i upał w Polsce

Temperatura do 35 stopni w Polsce

Pełnię lata poczują dziś mieszkańcy zachodniej Polski, bo tam spodziewamy się upału, a powody do narzekania i wątpliwości będą mieć szczególnie mieszkańcy Suwalszczyzny, gdzie spodziewamy się najniższej temperatury poza miejscami wybrzeżem. Na termometrach zanotujemy, od 19-23 st. C. na Podlasiu, Mazurach oraz w rejonie Podhala i Bieszczadów, 24-27 st. C. na pozostałym obszarze wschodniej połowy Polski, do 28-35 st. C. w zachodniej połowie kraju, z tym, że upał pojawi się głównie, od Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę, Kujawy, Ziemie Lubuską po Dolny Śląsk. Najwyższa temperatura jest spodziewana przede wszystkim na Ziemi Lubuskiej.

Wiatr na zachodzie i północy okresami nieco silniejszy. Ciśnienie spada

Wiatr na wschodzie i południowym wschodzie Polski, będzie słaby. Na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, okresami nieco silniejszy, zwłaszcza na całym Pomorzu oraz w Sudetach, zachodni i południowo zachodni. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 18 czerwca 2022

Pogoda 18 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia, będzie spadać. W południe w Gorzowie Wielkopolskim wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!