| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda na 18 czerwca 2022. Upał wkroczy do zachodniej Polski. Temperatura wzrośnie do 35 stopni

Wiele osób powątpiewało w nasze wcześniejsze zapowiedzi nagłego pojawienia się upału w Polsce, ale dziś będziecie mogli to zweryfikować - zapowiada pogoda w sobotę 18 czerwca 2022. Do zachodnich dzielnic kraju dotrze bardzo ciepła masa powietrza zwrotnikowego i temperatury wystrzelą powyżej 30 st. C. To będzie przeważnie dość pogodny dzień w kraju z dużą ilością słońca, zwłaszcza na zachodzie i południowym wschodzie Polski, jedynie na północy i północnym wschodzie okresami zaznaczy się większe zachmurzenie i tam może się zdarzyć tylko lokalny i słaby przelotny deszcz.

Prognozowany upał w Polsce o godzinie 16:00

Pogoda 18 czerwca 2022, upał wkroczy do zachodniej Polski, temperatura wzrośnie do 35 stopni

Pogoda na dziś, sobota 18 czerwca 2022

Polska znajduje się dziś w obszarze pomiędzy skrajem wyżu Efim znad Węgier, a skrajem oddziaływania niżu znad Bałtyku na północy kraju. Dodatkowo nad Polską przemieszcza się wąska i mało aktywna strefa ciepłego frontu, która zaznaczy się miejscami przejściowym zachmurzeniem, a tuż za nim na zachodzie jest ciepłe powietrze zwrotnikowe, które dotrze do Polski. Na mapie widzimy również chłodny front atmosferyczny, który zacznie wpływać na warunki pogodowe w północnej Polsce w nocy z 18/19 czerwca. Wówczas, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża lokalnie mogą się pojawić przelotne opady deszczu, ale jeszcze nieliczne.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 18 czerwca 2022, ciepły front nad Polską i początek upału na zachodzie

W sobotę upał na zachodzie Polski. Większe zachmurzenie miejscami na północy

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, a na zachodzie i początkowo na południowym wschodzie okresami niemal bezchmurnie. Większe zachmurzenie, umiarkowane i duże będzie się utrzymywać miejscami na północy i północnym wschodzie Polski i tu tylko miejscami, głównie w pierwszej części dnia może się pojawić przelotny deszcz, od Gdańska po Suwałki. Ta strefa słabych opadów będzie się przesuwać na wschód i jest widoczna na radarze opadów.

Prognozowany zasięg lokalnych opadów na północnym wschodzie Polski, do godziny 11:00, 18 czerwca 2022

Pogoda 18 czerwca 2022, mapa zachmurzenia i opadów w Polsce

Na aktualnym zdjęciu satelitarnym Polski widać wąską strefę zachmurzenia ciepłego frontu rozciągającą się z północy na południowy zachód. Tuż za tym frontem znajduje się zwrotnikowa masa powietrza, która dziś napłynie do zachodniej Polski. Zachmurzenie frontu będzie się dezintegrować, dlatego możemy oczekiwać przejaśnień i rozpogodzeń do zachmurzenia umiarkowanego i małego, jedynie na północy i północnym wschodzie, z uwagi na większą wilgotność powietrza i bliższe położenie niżu nad północnym Bałtykiem, zachmurzenie miejscami będzie większe.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:25, 18 czerwca 2022

Pogoda 18 czerwca 2022, ciepły front i upał w Polsce

Temperatura do 35 stopni w Polsce

Pełnię lata poczują dziś mieszkańcy zachodniej Polski, bo tam spodziewamy się upału, a powody do narzekania i wątpliwości będą mieć szczególnie mieszkańcy Suwalszczyzny, gdzie spodziewamy się najniższej temperatury poza miejscami wybrzeżem. Na termometrach zanotujemy, od 19-23 st. C. na Podlasiu, Mazurach oraz w rejonie Podhala i Bieszczadów, 24-27 st. C. na pozostałym obszarze wschodniej połowy Polski, do 28-35 st. C. w zachodniej połowie kraju, z tym, że upał pojawi się głównie, od Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę, Kujawy, Ziemie Lubuską po Dolny Śląsk. Najwyższa temperatura jest spodziewana przede wszystkim na Ziemi Lubuskiej.

Wiatr na zachodzie i północy okresami nieco silniejszy. Ciśnienie spada

Wiatr na wschodzie i południowym wschodzie Polski, będzie słaby. Na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, okresami nieco silniejszy, zwłaszcza na całym Pomorzu oraz w Sudetach, zachodni i południowo zachodni. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 18 czerwca 2022

Pogoda 18 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia, będzie spadać. W południe w Gorzowie Wielkopolskim wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz