| |
Zagrożenie!
Pogoda na 17 września 2022. Front okluzji w Polsce. Miejscami spadnie deszcz i przejdą burze

Pogoda na 17 września 2022. Front okluzji w Polsce. Miejscami spadnie deszcz i przejdą burze

W kolejnych dniach będziemy w Polsce coraz bardziej wkraczać w powiew zaawansowanej i przede wszystkim coraz bardziej chłodnej jesieni i to dziś także zaczniemy odczuwać - zapowiada pogoda w sobotę 17 września 2022. Nad naszym krajem będzie się przemieszczał front okluzji, który miejscami przyniesie przelotne opady deszczu szczególnie na zachodzie, w centrum i na północy kraju oraz wystąpią lokalne burze. Najmniejsze ryzyko opadów deszczu obejmuje dzielnice wschodnie i południowo wschodnie. O temperaturach osiągających lub przekraczających 20 st. C. możemy aktualnie zapomnieć. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 17 września 2022, front okluzji w Polsce, miejscami deszcz i lokalne burze

Pogoda na dziś, sobota 17 września 2022

Polska pozostaje w polu obniżonego ciśnienia związanego z niżem Queenie znad południowej Finlandii. Z niżem tym jest związany front okluzji, którego wpływ zaznaczy się szczególnie w zachodniej, północnej i częściowo centralnej części kraju. Z kolei w nocy 17/18.09 w rejon południowo wschodniej Polski zacznie się zbliżać strefa opadów deszczu związana z niżem Reili i tutaj pojawi się deszcz.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 17 września 2022, front okluzji będzie deszcz i lokalne burze

W sobotę miejscami przelotny deszcz i lokalne burze

Z upływem dnia zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane i duże, okresami, zwłaszcza w centrum i na wschodzie szczególnie od Podlasia przez Mazowsze po Lubelszczyznę, Ziemi Świętokrzyską i Podkarpacie z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami. Miejscami, głównie na północy, na zachodzie oraz w centrum kraju będą możliwe przelotne opady deszczu, a lokalnie również burze. Na pozostałym obszarze bez opadów lub przelotny deszcz wystąpi tylko punktowo.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, noc 17/18 września 2022 o godzinie 02:00

Pogoda 17 września 2022, mapa opadów w Polsce, w nocy podejdzie niż nad Podkarpacie

W nocy nad Ukrainę zacznie wkraczać niż z którym będzie związana rozleglejsza strefa opadów. Wpływ tego niżu odczują mieszkańcy południowo wschodniej Polski. Deszcz popada szczególnie na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej. W Tatrach miejscami będzie możliwy również deszcz ze śniegiem i śnieg. Miejscami popada także na zachodzie oraz w centrum kraju.

Coraz niższe temperatury w Polsce

Do Polski w kolejnych dniach zacznie napływać coraz chłodniejsze powietrze. Przed nami systematyczny spadek temperatur. Dziś spodziewamy się maksymalnie, od 13, do 17, być może lokalnie 18 st. C. Wiatr okresami będzie jednak obniżał temperaturę odczuwalną.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 17 września 2022

Pogoda 17 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany i chwilami silniejszy. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr na ogół będzie umiarkowany, miejscami okresami silniejszy w porywach do 40-55 km/h, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do około 80 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 17 września 2022

Pogoda 17 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem godzin nieznacznie spadnie. W południe w Mielcu wyniesie 1006 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!