| |
Zagrożenie!
Pogoda na 17 stycznia 2023. Miejscami deszcz, śnieg i większe przejaśnienia. Niskie ciśnienie w Polsce

Pogoda na 17 stycznia 2023. Miejscami deszcz, śnieg i większe przejaśnienia. Niskie ciśnienie w Polsce

Wkraczamy w okres zmian, które w najbliższych dniach przyniesie obszar niskiego ciśnienia - zapowiada pogoda we wtorek 17 stycznia 2023. Miejscami pojawią się dziś przelotne opady deszczu, a w górach, zwłaszcza w Tatrach i Bieszczadach również śniegu. Temperatury utrzymają się na poziomie powyżej wieloletniej normy dla tej pory roku. Na południu w górach i rejonach podgórskich oraz na zachodzie i północnym zachodzie okresami wiatr będzie silny. Uwagę przykuwa również bardzo niskie ciśnienie, które wpłynie na nasze samopoczucie. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 17 stycznia 2023, śnieg i deszcz oraz niskie ciśnienie w Polsce

Pogoda na dziś, wtorek 17 stycznia 2023

Polska pozostanie w obszarze niskiego ciśnienia między niżem Gero znad Danii i tworzącym się ośrodkiem niżowym Harto znad Włoch. Z południa nad dzielnice południowo wschodnie nasunie się strefa wilgoci z przelotnymi opadami deszczu, a w górach również śniegu.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 17 stycznia 2023, front na wschodzie, miejscami deszcz i śnieg w Polsce

We wtorek miejscami przelotny deszcz i śnieg. Będą również większe przejaśnienia w niektórych regionach

Z upływem dnia zachmurzenie będzie duże, ale w wielu regionach pojawią się okresami również większe okresowe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, zwłaszcza od Dolnego i Górnego Śląska przez Opolszczyznę, zachodnią połowę Małopolski po Ziemie Łódzką i częściowo Mazowsze, a po południu lub pod wieczór również w innych regionach, zwłaszcza na zachodzie i południowym wschodzie.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 17 stycznia 2023

Pogoda 17 stycznia 2023, popada deszcz i śnieg w Polsce, gdzie będzie biało

W trakcie dnia na wschodzie i południowym wschodzie Polski pojawią się miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza między Podkarpaciem, początkowo południową i wschodnią Małopolską oraz Ziemią Świętokrzyską po Lubelszczyznę i lokalnie Podlasie. W Bieszczadach i Tatrach popada również śnieg. W pierwszej części dnia lokalnie może popadać również na Górnym Śląsku, zwłaszcza na południu tego regionu, ale od zachodu zacznie się z upływem dnia przejaśniać w kierunku Małopolski. Miejscami przelotne opady deszczu i lokalnie deszczu ze śniegiem wystąpią również w północnej Polsce, zwłaszcza na północnym zachodzie między Pomorzem Zachodnim i województwem pomorskim i początkowo na Ziemi Lubuskiej.

Temperatury niższe, ale nadal powyżej normy

Spodziewamy się dziś maksymalnej temperatury, od 0-3 st. C. w rejonach podgórskich, zwłaszcza na Podhalu, do 4-7 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 17 stycznia 2023

Pogoda 17 stycznia 2023, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, na zachodzie i północny oraz w rejonach podgórskich i górskich, szczególnie Bieszczadów i Sudetów okresami silny, w górach do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 17 stycznia 2023

Pogoda 17 stycznia 2023, prognoza wiatru w Polsce

To będzie dzień z bardzo niskim ciśnieniem w Polsce. W południe w Koszalinie spodziewamy się 982 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!