| |
Zagrożenie!
Pogoda na 17 sierpnia 2022. Rozwiną się lokalne burze z gradem. Upał w Polsce do 33 stopni

Pogoda na 17 sierpnia 2022. Rozwiną się lokalne burze z gradem. Upał w Polsce do 33 stopni

Nad Polską nadal zalega wilgotne i chwiejne powietrze w którym rozwiną się lokalne przelotne opady deszczu i burze, punktowo z gradem, ale zjawisk będzie mniej w porównaniu do minionych dni - zapowiada pogoda w środę 17 sierpnia 2022. Poczujemy upał szczególnie w północnej i zachodniej Polsce. Mniejszy wzrost temperatury nastąpi na wschodzie i południowym wschodzie, jednak również i tutaj będzie gorąco i parno. Sporo chwil ze słońcem pojawi się szczególnie w zachodniej połowie kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany upał w Polsce, 17.08

Pogoda 17 sierpnia 2022, lokalne burze z gradem, upał w Polsce

Pogoda na dziś, środa 17 sierpnia 2022

Polska pozostaje w obszarze pola obniżonego ciśnienia z niewielkim gradientem ciśnienia. Do kraju w dalszym ciągu napływa ciepła, wilgotna i chwiejna masa powietrza. Dodatkowo zaznaczy się miejscami linia zbieżności wiatru na której rozwiną się lokalne przelotne opady deszczu i burze z gradem.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 17 sierpnia 2022, wilgotna masa powietrza w Polsce, lokalne burze z gradem i upał

W środę sporo chwil ze słońcem, lokalnie burze z gradem

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, zwłaszcza w zachodniej, południowej i południowo zachodniej Polsce.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:30, 17 sierpnia 2022

Pogoda 17 sierpnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Na tym obszarze na ogół utrzyma się stabilna pogoda, tylko lokalnie zachmurzenie wzrośnie w czasie konwekcji i wtedy może lokalnie popadać i zagrzmieć.

Prognoza zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce, wczesne popołudnie, 17 sierpnia 2022

Pogoda 17 sierpnia 2022, lokalne burze z gradem w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, początkowo nawet miejscami z rozpogodzeniami, ale tutaj szczególnie na wschodzie, w centrum, północy i południowym wschodzie może gdzieniegdzie przelotnie popadać i przejść lokalna burza z niewielkim gradem.

Prognoza zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce do godziny 17:00, 17 sierpnia 2022

Pogoda 17 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce

Rozproszone zjawiska konwekcyjne wieczorem i nocą będą zanikać, ale jeszcze raz powtarzamy, że w ciągu najbliższej doby będzie ich znacznie mniej w porównaniu do ostatnich dni. Niebawem wydamy stosowną prognozę burz z ich prawdopodobieństwem.

Upalnie i gorąco w Polsce

To będzie gorący i miejscami upalny dzień w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 23-28 st. C. we wschodniej i południowo wschodniej Polsce, od Podlasia przez Lubelszczyznę, Podkarpacie, część Mazowsza i Ziemi Świętokrzyskiej po Podhale, do 29-33 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najwyższa temperatura zostanie zanotowana na obszarze, od Kujaw przez Wielkopolskę, Ziemie Lubuską, Pomorze Zachodnie po Dolny Śląsk i Opolszczyznę.

Wiatr silniejszy w rejonie lokalnych burz. Ciśnienie wzrośnie

Wiatr będzie słaby, na ogół z kierunków północnych. Silniej miejscami powieje w rejonie burz, w porywach do 50-70 km/h. 

Prognozowany wiatr w Polsce, 17 sierpnia 2022

Pogoda 17 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia nieznacznie wzrośnie, w południe w Gdyni wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!