| |
Zagrożenie!
Pogoda na 17 marca 2022. Pył saharyjski dotarł do Polski. Słonecznie ze wzrostem zachmurzenia na zachodzie

Pogoda na 17 marca 2022. Pył saharyjski dotarł do Polski. Słonecznie ze wzrostem zachmurzenia na zachodzie

Wracamy dziś do wyżowej słonecznej pogody na przeważającym obszarze Polski, jedynie na zachodzie zaznaczy się w ciągu dnia stopniowy wzrost zachmurzenia związany ze strefą chłodnego frontu atmosferycznego - zapowiada pogoda w czwartek 17 marca 2022. Ponadto szczególnie w zachodniej połowie kraju zaznaczy się również w atmosferze zwiększone stężenie pyłu saharyjskiego. Wieczorem lokalnie na zachodzie niewykluczony jest słaby przelotny deszcz. Zapraszamy na prognozę pogody.

Pył saharyjski napłynął do Polski. Prognozowane stężenie pyłu w atmosferze nad Europą o godzinie 18:00

Pogoda na czwartek 17 marca 2022, słoneczny wyż na wschodzie, wzrost zachmurzenia na zachodzie, pył saharyjski dotarł do Polski

Pogoda na dziś, czwartek 17 marca 2022

Na pogodę w Polsce, będzie dziś wpływał rosyjski wyż Oliver, aczkolwiek na zachodzie kraju zaznaczy się również stopniowo wzrost zachmurzenia z upływem dnia związany z chłodnym frontem atmosferycznym nad Niemcami i zwiększoną zawartością pyłu saharyjskiego w atmosferze. Wieczorem lokalnie na zachodzie kraju mogą spaść "brudne deszcze".

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 17 marca 2022, słoneczny rosyjski wyż nad Polską, wzrost zachmurzenia na zachodzie kraju

W czwartek słonecznie, z upływem dnia wzrost zachmurzenia na zachodzie

To będzie przeważnie słoneczny dzień z niewielkim zachmurzeniem lub okresowo niemal bezchmurnie, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, aczkolwiek początkowo lokalnie mogą zalegać ustępujące mgły. Sytuacja nieco inaczej będzie wyglądać na pozostałym obszarze, szczególnie na zachodzie Polski, gdzie w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego, a wieczorem lokalnie może się zdarzyć słaby przelotny deszcz m.in. na Pomorzu Zachodnim. Zawartość pyłu saharyjskiego zdradza matowe niebo zamiast błękitnego. Bardzo dobrze to widać na porannym zdjęciu satelitarnym.

Prognozowany zasięg lokalnych słabych przelotnych opadów, do godziny 19:00, 17 marca 2022

Pogoda 17 marca 2022, zachmurzenie w Polsce, mapa z prognozą

Wiosenne temperatury na zachodzie kraju

Po nocy miejscami z lekkim przymrozkiem, w dzień spodziewamy się maksymalnie, od 5-10 st. C. we wschodniej połowie kraju, do 11-14, lokalnie 15 st. C. w zachodniej połowie Polski, ale niewykluczone, że temperatura jest nieco przeszacowana na zachodzie, gdzie już zalega większe zachmurzenie.

Prognoza temperatury w Polsce o godzinie 16:00, 17 marca 2022

Pogoda 17 marca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami umiarkowany. Ciśnienie wysokie i wzrośnie

Wiatr jest słaby i umiarkowany, południowo wschodni i wschodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru mogą być okresami silniejsze.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 17 marca 2022

Pogoda 17 marca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w Polsce jest wysokie i wieczorem zacznie jeszcze bardziej rosnąć. W południe w Warszawie wyniesie 1037 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!