| |
Zagrożenie!
Pogoda na 17 maja 2022. Front i deszcz na południu Polski. Pogodnie na północy

Pogoda na 17 maja 2022. Front i deszcz na południu Polski. Pogodnie na północy

W Polsce zaznaczy się dziś na południu front atmosferyczny z opadami deszczu, lokalnie może się zdarzyć burza - zapowiada pogoda we wtorek 17 maja 2022. Strefa ta będzie jednak wąska i nie obejmie całych południowych dzielnic kraju. Na pozostałym obszarze nadal możemy liczyć na stabilne warunki pogodowe, ale kolejnej nocy miejscami z ryzykiem przymrozków, zwłaszcza przy gruncie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda 17 maja 2022, front na południu Polski, pogodnie na północy

Pogoda na dziś, wtorek 17 maja 2022

Na południu i południowym zachodzie Polski zaznaczy się dziś odsuwający na południe front atmosferyczny, a na pozostałym obszarze kraju na pogodę będzie mieć wpływ schodzący z północy na południe wyż Yannes znad Szwecji.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 17 maja 2022, przelotne opady deszczu na południu Polski, wyż na północy

We wtorek miejscami deszcz na południu Polski. Na północy pogodnie

W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, jedynie początkowo miejscami na zachodzie z przewagą dużego zachmurzenia, ale w ciągu dnia będą postępować większe przejaśnienia. Wyjątkiem będą dzielnice południowe i południowo zachodnie, od zachodnich dzielnic Ziemi Lubuskiej i Dolny Śląsk przez Opolszczyznę, Górny Śląsk po Małopolskę i południowe krańce Podkarpacia. Na tym obszarze zaznaczy się przewaga zachmurzenia dużego, gdzieniegdzie z przejaśnieniami i miejscami pojawi się przelotny deszcz szczególnie na południu wymienionych regionów. Lokalnie niewykluczona burza.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, 17 maja 2022

Pogoda 17 maja 2022, mapa opadów w Polsce

Strefa tych opadów, będzie się przesuwać przez południowe dzielnice z zachodu na południowy wschód. Późnym popołudniem odsunie się od Polski. Opady najdłużej będą możliwe na południu Małopolski.

Temperatura maksymalna do 23 stopni

Wczoraj we Wrocławiu i Słubicach zanotowaliśmy prawie 25 st. C., a dziś temperatura będzie nieznacznie niższa w Polsce, ale pozostanie na umiarkowanym poziomie. Spodziewamy się maksymalnie, od 18, do 23 st. C. na przeważającym obszarze kraju. Chłodniej nadal będzie nad morzem, na Warmii, Mazurach, Podlasiu oraz w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 17 maja 2022

Pogoda 17 maja 2022, temperatura w Polsce

Wiatr chwilami silniejszy na północnym wschodzie. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie okresami silniejszy, północno wschodni i północny.

Maksymalne porywy wiatru w Polsce prognozowane 17 maja 2022

Pogoda 17 maja 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie wieczorem zacznie szybko rosnąć. W południe w Opolu wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!