| |
Zagrożenie!
Pogoda na 17 listopada 2022. Śnieg popada na południu Polski. Mróz rozszerzy zasięg w głąb kraju

Pogoda na 17 listopada 2022. Śnieg popada na południu Polski. Mróz rozszerzy zasięg w głąb kraju

Do Polski dotarło zapowiadane ochłodzenie i dziś będziemy to odczuwać w całym kraju, ponadto miejscami popada śnieg - przewiduje pogoda w czwartek 17 listopada 2022. Opadów śniegu spodziewamy się na południowym wschodzie kraju, zwłaszcza na Podkarpaciu. Niewykluczone, że lokalnie pierwszy całodobowy mróz zanotujemy na Podlasiu. Najwyższa temperatura będzie na zachodzie kraju, ale i tam również chłodno. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 17 listopada 2022, opady śniegu w Polsce i pierwszy całodobowy mróz

Pogoda na dziś, czwartek 17 listopada 2022

Polska znajduje się dziś w obszarze obniżonego ciśnienia pomiędzy wpływem niżu Sue znad Ukrainy i niżu Regina znad rejonu Anglii. Bezpośrednio na warunki w południowo wschodniej Polsce wpływa front atmosferyczny związany z niżem znad Ukrainy i właśnie na nim pojawiają się opady śniegu. Do kraju z północy i północnego wschodu napływa chłodna masa powietrza arktycznego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 17 listopada 2022, powiew zimy w Polsce, spadnie śnieg

W czwartek opady śniegu i deszczu ze śniegiem na południu i południowym wschodzie Polski

Z upływem dnia w południowej połowie Polski zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite. Miejscami na południu i południowym wschodzie popada śnieg i deszcz ze śniegiem. Opady śniegu będą możliwe szczególnie na Podkarpaciu, w Małopolsce, na południu Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyzny. Miejscami przelotny deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg może popadać również na Górnym Śląsku, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 17 listopada 2022

Pogoda 17 listopada 2022, mapa opadów śniegu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, ale miejscami pojawią się okresami większe przejaśnienia, a na północy między wybrzeżem i Podlasiem jest szansa na chwilowe rozpogodzenia o ile zostanie rozerwane zachmurzenie warstwowe. W nocy 17/18 listopada, śnieg ponownie popada miejscami na północnym wschodzie Polski.

Możliwy pierwszy lokalny całodobowy mróz

Ochłodzenie i napływ arktycznego powietrza odczujemy dziś w całej Polsce. Jest szansa na lokalny pierwszy całodobowy mróz w tym sezonie. Spodziewamy się maksymalnie, od -1 st. C. miejscami na Podlasiu, 0-3 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 4-5 st. C. miejscami na zachodzie, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej.

Prognoza temperatury w Polsce, 17 listopada 2022

Pogoda 17 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr chwilami silniejszy na zachodzie i nad morzem. Ciśnienie stabilne

Wiatr w Polsce będzie dziś przeważnie słaby i umiarkowany, okresami silniej powieje na zachodzie i nad morzem, z kierunków wschodnich.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 17 listopada 2022

Pogoda 17 listopada 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Przemyślu wyniesie 1004 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!