| |
Zagrożenie!
Pogoda na 17 kwietnia 2022. Wielkanoc w Polsce chłodna i pogodna. Przelotne opady na południowym wschodzie

Pogoda na 17 kwietnia 2022. Wielkanoc w Polsce chłodna i pogodna. Przelotne opady na południowym wschodzie

Po nocy z przymrozkami, temperatury w dzień wzrosną, ale nadal pozostaną na niskim i umiarkowanym poziomie - zapowiada pogoda na Wielkanoc w niedzielę 17 kwietnia 2022. To będzie dzień przeważnie dość pogodny, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie okresowo wzrośnie i tutaj lokalnie pojawią się rozproszone przelotne opady deszczu lub śniegu. Wiatr nieco silniej powieje okresami w rejonach podgórskich i górskich. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską na zdjęciu satelitarnym o godzinie 06:15, w Wielkanoc 2022

Pogoda na Wielkanoc, niedziela 17 kwietnia 2022

Pogoda na dziś, Wielkanoc, niedziela 17 kwietnia 2022

Polska pozostanie na ogół w zasięgu wyżu Spiro znad Danii, jedynie na południowym wschodzie zaznaczy się niż górny niewidoczny na mapach w dolnej troposferze. Nad krajem zalega i napływa chłodna masa powietrza arktycznego.

Rozkład układów barycznych nad Europą o godzinie 14:00

Pogoda 17 kwietnia 2022, Wielkanoc w Polsce

W niedzielę dość pogodnie. Lokalne przelotne opady na południowym wschodzie

Wielkanoc nie zapowiada się fatalnie. Na ogół będzie to dość pogodny dzień z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie początkowo z dużym miejscami w zachodniej połowie województwa warmińsko mazurskiego, gdzie może występować ustępująca mgła. Wyjątkiem będą dzielnice południowo wschodnie kraju, gdyż tutaj w ciągu dnia rozwiną się rozproszone chmury kłębiaste i zachmurzenie wzrośnie okresowo do dużego. Wtedy może przelotnie popadać deszcz, deszcz ze śniegiem, śnieg lub krupa śnieżna, zwłaszcza w województwie lubelskim, podkarpackim, małopolskim i punktowo w mazowieckim, świętokrzyskim i śląskim. Zaznaczamy jednak, że opady te będą lokalne i bardzo rozproszone.

Prognoza zasięgu lokalnych rozproszonych opadów w Polsce, do godziny 11:00, 17 kwietnia 2022

Pogoda Wielkanoc, 17 kwietnia 2022, mapa opadów w Polsce

Temperatura ponownie najwyższe na zachodzie Polski

Ponownie spodziewamy się podziału na cieplejszy zachód kraju i chłodniejszy wschód i południowy wschód. Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 6, do 13, lokalnie 14 st. C. na zachodzie. Chłodniej tylko miejscami w rejonach podgórskich.

Prognoza temperatury w Polsce o godzinie 15:00, 17 kwietnia 2022

Pogoda Wielkanoc 17 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w górach. Ciśnienie spada

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Okresami silniej powieje miejscami w rejonach podgórskich i górskich, zwłaszcza wysoko w Tatrach i Bieszczadach, w porywach do 60-65 km/h. Wiatr może tam powodować miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, Wielkanoc 17 kwietnia 2022

Pogoda Wielkanoc 17 kwietnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest dość wysokie, ale w ciągu dnia zacznie spadać. W południe w Poznaniu wyniesie 1030 hPa. Życzymy wszystkim czytelnikom zdrowych, pogodnych i spokojnych świąt.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!