| |
Zagrożenie!
Pogoda na 17 grudnia 2022. Mróz i odsuwająca śnieżyca z frontem w Polsce. Spadnie do 7 cm śniegu

Pogoda na 17 grudnia 2022. Mróz i odsuwająca śnieżyca z frontem w Polsce. Spadnie do 7 cm śniegu

Strefa frontu atmosferycznego z opadami śniegu zaznaczy się dziś jeszcze miejscami na wschodzie i południu Polski - zapowiada pogoda w sobotę 17 grudnia 2022. Niemal w całym kraju ponownie wystąpi całodobowy mróz, również na południowym wschodzie i tym razem z frontu popada już wyłącznie śnieg. Obszar opadów będzie się stopniowo zwężał w kierunku wschodnim i południowo wschodnim. Miejscami pokrywa śnieżna wzrośnie o 2-7 cm. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 17 grudnia 2022 front ze śnieżycą i mrozem w Polsce

Pogoda na dziś, sobota 17 grudnia 2022

Polska na wschodzie i południu będzie w zasięgu odsuwającego się frontu atmosferycznego związanego z niżem Erdmute znajdującym się nad Ukrainą. Na pozostałym obszarze od zachodu zaczniemy się dostawać pod wpływ mobilnego wyżu Kaspar. Do kraju napływa chłodna masa powietrza arktycznego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 17 grudnia 2022, mróz i śnieg w Polsce, odsuwająca śnieżyca i front

W sobotę stopniowo słabnąca i odsuwającą się śnieżyca na wschodzie i południu Polski

Z upływem dnia w południowej połowie kraju zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite, a na pozostałym obszarze duże, gdzieniegdzie z szansą na przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza między wybrzeżem, a Kujawami i północną Wielkopolską. 

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 17 grudnia 2022

Pogoda 17 grudnia 2022, mapa opadów śniegu i położenia frontu w Polsce

Okresami i miejscami na południu i wschodzie kraju wystąpią opady śniegu. Będzie to strefa odsuwającego się frontu atmosferycznego ze słabnącą śnieżycą. Popada początkowo miejscami, od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Górny Śląsk, lokalnie Ziemie Łódzką po częściowo Mazowsze, Lubelszczyznę, Podkarpacie, Małopolskę i południe Podlasia. Opady na wschodzie i południowym wschodzie ostatecznie zanikną w nocy na niedzielę 17/18.12. Okresami mogą mieć umiarkowane natężenie. Miejscami na wskazanym obszarze spadnie do 2-7 cm śniegu.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 17 grudnia 2022, prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce

Mróz niemal w całej Polsce

To będzie znowu dzień z całodobowym mrozem niemal w całym kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od -8/-5 st. C. na Suwalszczyźnie, Mazurach i lokalnie w rejonie podgórskim, -4/-1 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 0/1 st. C. nad morzem.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 17 grudnia 2022

Pogoda 17 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr na północnym zachodzie będzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północno zachodni i północny. W górach okresami silniejszy i tam może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie rośnie, w południe w Lublinie wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!