| |
Zagrożenie!
Pogoda na 17 czerwca 2022. Lokalne przelotne opady i burze we wschodniej Polsce. Gorąco na zachodzie

Pogoda na 17 czerwca 2022. Lokalne przelotne opady i burze we wschodniej Polsce. Gorąco na zachodzie

W ciągu dnia miejscami pojawią się rozproszone przelotne opady i lokalne burze we wschodniej Polsce - zapowiada pogoda w piątek 17 czerwca 2022. Stabilna pogoda utrzyma się w całej zachodniej połowie kraju, gdzie będzie również najcieplej szczególnie na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i częściowo na Dolnym Śląsku. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45

Pogoda 17 czerwca 2022, lokalne przelotne opady i burze we wschodniej Polsce

Pogoda na dziś, piątek 17 czerwca 2022

Polska od zachodu dostaje się pod wpływ wyżu Efim z centrum nad Niemcami, jedynie we wschodniej połowie kraju zalega jeszcze chłodniejsza i bardziej wilgotna masa powietrza związana z odchodzącym płytkim niżem, w której w ciągu dnia rozwiną się lokalne bardzo rozproszone przelotne opady i burze.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 17 czerwca 2022, Polska od zachodu dostaje się pod wpływ wyżu Efim

W piątek gorąco na zachodzie, lokalne przelotne opady i burze na wschodzie Polski

W ciągu dnia w zachodniej połowie kraju, będzie przeważnie pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem tylko okresowo miejscami rosnącym do dużego, a początkowo w wielu regionach będzie niemal bezchmurnie. Z kolei we wschodniej połowie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przejaśnieniami, początkowo z rozpogodzeniami od Warmii po północną Lubelszczyznę. Lokalnie rozwiną się przelotne opady deszczu i burze, punktowo z drobnym gradem. Zjawiska będą bardzo rozproszone i o wiele mniej liczne od wczorajszych burz.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 17 czerwca 2022

Pogoda 17 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce

Lokalne opady wystąpią głównie, w województwie warmińsko mazurskim, podlaskim, podkarpackim, mazowieckim, lubelskim i małopolskim. Niebawem będzie aktualizacja prognozy i mapy burzowej.

Prognoza zasięgu rozproszonych i przelotnych opadów w Polsce, do godziny 17:00, 17 czerwca 2022

Pogoda 17 czerwca 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Gorąco na zachodzie Polski

Letnie temperatury odczujemy dziś na zachodzie Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 19-24 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 25-26 st. C. na zachodzie, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej, częściowo w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Lokalnie może być nawet 27 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 17:00, 17 czerwca 2022

Pogoda 17 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany, lokalnie silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany i słaby, północno zachodni i zachodni, w rejonie burz w porywach do 60 km/h. Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Gdańsku wyniesie 1021 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!