| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 września 2022. Wichury i burze na północy Polski. Deszcz intensywniej popada na wybrzeżu

Pogoda na 16 września 2022. Wichury i burze na północy Polski. Deszcz intensywniej popada na wybrzeżu

Polska pozostanie na skraju oddziaływania niżu znad Skandynawii, który najbardziej na warunki atmosferyczne wpłynie na północy kraju, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża - zapowiada pogoda w piątek 16 września 2022. Nad morzem oraz nieco w głębi wybrzeża czekają nas wichury, lokalne burze i miejscami nieco bardziej intensywne opady deszczu szczególnie na północnych i północno zachodnich krańcach województwa pomorskiego. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie zmienne, a deszcz popada tylko lokalnie i przelotnie. Temperatury zaczną spadać, ale jeszcze nie będzie to drastyczne ochłodzenie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Maksymalne porywy wiatru prognozowane w Polsce w piątek 16.09

Pogoda 16 września 2022, wichury w Polsce i lokalne burze na północy

Pogoda na dziś, piątek 16 września 2022

Polska znajduje się na skraju zasięgu niżu Queenie z centrum nad południową Finlandią. Do kraju zacznie stopniowo z północy napływać powietrze arktyczne. Niż wywoła silniejsze zjawiska atmosferyczne, w tym wichury i opady deszczu na północy kraju szczególnie wzdłuż wybrzeża.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 16 września 2022, burze i wichury na północy Polski, wpływ niżu znad Skandynawii

W piątek lokalne burze i wichury na północy. Intensywny deszcz miejscami nad morzem

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami małe, czyli będą chwile ze słońcem, ale miejscami rosnącym okresowo do dużego, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża. Miejscami na północy, głównie w województwie pomorskim i zachodniopomorskim będą możliwe opady deszczu, miejscami intensywne i tutaj punktowo możliwe będą również burze szczególnie w woj. pomorskim. Najwięcej opadów jest prognozowanych wzdłuż wybrzeża.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, 16 września 2022

Pogoda 16 września 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju słaby i przelotny deszcz może popadać tylko lokalnie pomiędzy dłuższymi okresami z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. 

Prognozowana suma opadów deszczu w Polsce, 16 września 2022

Pogoda 16 września 2022, prognoza sumy opadów deszczu w Polsce

Temperatury zaczną spadać, ale jeszcze pozostaną na umiarkowanym poziomie

Jeszcze wczoraj temperatura w Polsce sięgała 20 st. C., a dziś już nigdzie nie przekroczy tej wartości. Rozpoczyna się stopniowe ochłodzenie, ale nie od razu drastyczne. Spodziewamy się maksymalnie, od 13-14 st. C. miejscami w województwie pomorskim oraz w rejonach podgórskich, do 15-18 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 16 września 2022

Pogoda 16 września 2022, temperatura w Polsce

Wichury na północy Polski. Ciśnienie będzie się wahać

Wiatr z upływem dnia będzie umiarkowany i chwilami porywisty, na północy, a szczególnie na wybrzeżu silny, z zachodu. Na wybrzeżu porywy wiatru mogą miejscami osiągnąć do około 85 km/h, a na pozostałym obszarze północnych województw do około 50-70 km/h. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać. W południe w Ustce wyniesie 997 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!