| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 stycznia 2023. Front przyniesie śnieg i deszcz na południowym wschodzie. Rozpogodzenia w wielu regionach Polski

Pogoda na 16 stycznia 2023. Front przyniesie śnieg i deszcz na południowym wschodzie. Rozpogodzenia w wielu regionach Polski

Nowy tydzień rozpoczniemy od miejscami występujących opadów deszczu i śniegu na wschodzie i południowym wschodzie oraz licznych rozpogodzeń w wielu pozostałych regionach Polski - zapowiada pogoda w poniedziałek 16 stycznia 2023. Śnieg popada głównie w Bieszczadach, Beskidzie Niskim oraz w Tatrach. Na większe przejaśnienia i rozpogodzenia możemy liczyć szczególnie w centrum, na północy oraz południowym zachodzie. Temperatury spadną, ale nadal będą wyższe niż wynika to z normy klimatycznej. Sprawdźmy szczegółową prognozę pogody.

Prognoza wielkości zachmurzenia i zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00

Pogoda 16 stycznia 2023, front niesie deszcz i śnieg na południowym wschodzie, liczne rozpogodzenia w innych regionach Polski

Pogoda na dziś, poniedziałek 16 stycznia 2023

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia, dodatkowo na wschodzie i południu, zwłaszcza na południowym wschodzie zaznaczy się również strefa frontu atmosferycznego, z którego miejscami popada deszcz, a w górach śnieg.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 16 stycznia 2023, front na wschodzie i południu Polski, popada śnieg i deszcz

W poniedziałek okresami deszcz i śnieg na południowym wschodzie. Rozpogodzenia w innych regionach

Z upływem dnia na wschodzie i południu, od Podlasia przez wschodnie Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską, Lubelszczyznę po Podkarpacie i Małopolskę będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, lokalnie z przejaśnieniami. Miejscami na tym obszarze, zwłaszcza od Podkarpacia przez Lubelszczyznę po południowe Podlasie z upływem godzin pojawią się okresami opady deszczu, a w Tatrach, Beskidzie Niskim i Bieszczadach także śniegu. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 16 stycznia 2023

Pogoda 16 stycznia 2023, godzinowa prognoza opadów w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, na zachodzie po południu ponownie okresami duże, a w centrum, na północy i południowym zachodzie oraz w pierwszej części dnia na zachodzie również z rozpogodzeniami do małego lub niemal bezchmurnego nieba, szczególnie od Zatoki Gdańskiej i środkowego wybrzeża przez Warmię, Kujawy, Wielkopolskę, Ziemie Lubuską i Łódzką po Dolny Śląsk, Opolszczyznę oraz północno zachodnie dzielnice Górnego Śląska. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 16 stycznia 2023

Pogoda 16 stycznia 2023, front z deszczem i śniegiem w Polsce, gdzie popada

Po południu na zachodzie, a wieczorem również w innych regionach zacznie się zmniejszać obszar rozpogodzeń i zachmurzenie będzie wzrastać. We wschodnim pasie Polski, od południowego Podlasia po Podkarpacie nadal będzie miejscami i okresami padać.

Temperatury niższe, ale nadal powyżej normy

W trakcie drugiej połowy stycznia czeka nas spadek temperatury, ale nadal będą przeważnie powyżej normy. W poniedziałek spodziewamy się maksymalnie, od 3-5 st. C. na przeważającym obszarze kraju (lokalnie chłodniej w rejonach podgórskich), do 6 st. C. miejscami na zachodzie i południu.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 16 stycznia 2023

Pogoda 16 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i Dolnym Śląsku okresami silniejszy, południowy i południowo wschodni. Silniej powieje tylko wysoko w górach i tam miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Kielcach wyniesie 1003 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!