| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 sierpnia 2022. Burze z gradem i ulewnym deszczem nie odpuszczą. Nadal upał w Polsce

Pogoda na 16 sierpnia 2022. Burze z gradem i ulewnym deszczem nie odpuszczą. Nadal upał w Polsce

Do Polski nadal napływa ciepła, wilgotna i chwiejna masa powietrza, dlatego w wielu regionach ponownie będzie gorąco i upalnie, ale wystąpią również burze z ulewnym deszczem i gradem - zapowiada pogoda we wtorek 16 sierpnia 2022. Temperatury ponownie miejscami przekroczą 30 st. C. Znowu będzie duszno i parno, a przez to mimo, że upał nie jest nadzwyczaj wysoki, to niezwykle ciężko wytrzymać ten okres, gdyż nasze odczucie temperatury jest często wyższe od wskazań termometrów. O poranku wilgotność powietrza na naszej stacji sięga 96%. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce do godziny 14:00

Pogoda 16 sierpnia 2022, burze i deszcz z gradem w Polsce, nadal możliwy upał

Pogoda na dziś, wtorek 16 sierpnia 2022

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia. Układy wyżowe definitywnie odsunęły się od naszego kraju. Nadal napływa ciepła, wilgotna i chwiejna masa powietrza w której będzie się rozwijać rozproszona konwekcja z przelotnymi opadami i burzami.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 16 sierpnia 2022, burze i ulewy z gradem w Polsce. Będzie upał

We wtorek miejscami przelotne opady deszczu i burze z gradem

Z upływem dnia w zachodniej połowie Polski będzie przeważać niewielkie i umiarkowane zachmurzenie ze sporą ilością słońca. Miejscami z upływem godzin zachmurzenie wzrośnie i pojawi się lokalnie przelotny deszcz i burza z gradem. 

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:20, 16 sierpnia 2022

Pogoda 16 sierpnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Na pozostałym obszarze wschodniej połowy kraju będzie dominować zachmurzenie umiarkowane i okresami duże, ale z szansą na większe przejaśnienia. Początkowo lokalnie może występować mgła, zwłaszcza na Podkarpaciu. Z upływem dnia ponownie miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Miejscami opady mogą być intensywne. Może spaść w rejonie burz do około 5-35 mm.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 17:00, 16 sierpnia 2022

Pogoda 16 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce

Niebawem wydamy zaktualizowaną prognozę burz dla Polski na najbliższą dobę.

Upał nadal możliwy w Polsce

Do Polski dotarł ponownie okres gorącego i upalnego lata. Miejscami mówimy o fali upałów, zwłaszcza w północnej i zachodniej Polsce. Minionej doby najwyższe temperatury do 30-32 st. C. zanotowano m.in. w Poznaniu, Łebie, Szczecinie, Lęborku, Resku, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Słubicach, Pile i Kętrzynie. Jak widać, upał jest możliwy nawet nad Bałtykiem, a to nie zdarza się często. Dziś spodziewamy się maksymalnie, od 25-29, być może lokalnie 30 st. C. we wschodniej i południowo wschodniej Polsce, do 30-33 st. C. na pozostałym obszarze szczególnie na północy i zachodzie. Chłodniej będzie w rejonach podgórskich.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 16 sierpnia 2022

Pogoda 16 sierpnia 2022, temperatura w Polsce, gdzie upał

Wiatr silniejszy w rejonie burz i okresami na Podlasiu i Mazurach. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie

Wiatr będzie przeważnie słaby i lokalnie okresowo umiarkowany. Przejściowo silniej powieje na północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu oraz w rejonie burz, w porywach do 40-70 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 16 sierpnia 2022

Pogoda 16 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem godzin nieznacznie wzrośnie. W południe w Kołobrzegu wyniesie 1008 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!